W Święta do teatru? Zapraszamy Was na Teatr Komedii Impro w Łodzi

erawaKultura
fot. Teatr Komedii Impro
komentarzy

Świętować można na wiele sposobów. My zachęcamy Was do wykorzystania wolnego czasu i spędzenia go w teatrze. Dla naszych czytelników mamy konkurs, a w nim do wygrania zaproszenia na spektakl „Historia twojego prezentu”.

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia to doskonały moment na spędzenie go w gronie bliskich. Jednak po świątecznym biesiadowaniu w Wigilię i pierwszy dzień świąt warto wstać od stołu i wybrać się na wyjątkowy spektakl teatralny do Artkombinatu (Scena Monopolis).

To właśnie tam, o godzinie 18:00 wystąpi Teatr Komedii Impro. Przedstawienie „Historia twojego prezentu”, na który Was zapraszamy, nie ma ustalonego wcześniej scenariusza, to goście zdecydują o tym, co wydarzy się na scenie i jak potoczy się akcja.
– Chcemy poznać sekretne historie Waszych wymarzonych prezentów. Przynieście zatem niespodzianki, które otrzymaliście od Świętego Mikołaja, a zostaną one głównymi bohaterami naszego spektaklu. Podczas przedstawienia dowiecie się m.in., jakie historie podejrzały wasze stopy przez dziurawe skarpetki, zanim dostaliście nowe, lub o czym marzy renifer z Waszego zimowego swetra! – zachęcają aktorzy.

Teatr Komedii Impro w Łodzi jest pierwszym w Polsce zawodowym teatrem sztuki improwizacji. Grupa regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył ją i ukształtował Jacek Stefanik. TKI to także uczestnik tegorocznej edycji najstarszego w Polsce festiwalu teatralnego – Kaliskich Spotkań Teatralnych. Od 2018 roku zespół współtworzy w każde wakacje Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Tam aktorzy zagrali 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.

Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. Spektakle mają charakter literacko-teatralny i są luźną intelektualną zabawą. Przedstawienie dopełnia muzyk – improwizator.

Aktorzy wystąpią na Scenie Monopolis (Artkombinat) przy ul. Kopcińskiego 62a. Bilety w cenie 60 zł dostępne na stronie bilety.janowo.art lub przed spektaklem.

KONKURS
Dla naszych czytelników mamy również propozycję innej zabawy. W naszym konkursie możecie wygrać jedno z dwóch podwójnych zaproszeń.

Zadanie jest proste – wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie nad morzem artyści z Impro tworzą Wioskę Artystyczną, w której wystawiane są codzienne spektakle improwizowane?”. Odpowiedzi nadsyłajcie na adres [email protected]. Wygrywają pierwsze dwie wiadomości z poprawnymi odpowiedziami.

W wiadomości podajcie również swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Dane zostaną wykorzystane jedynie do wręczenia nagrody. Powodzenia. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz