W święta na drogach było bezpiecznie. Rawscy policjanci podsumowali świąteczne dni na drogach powiatu rawskiego…

erawaPowiat
© ambrozinio - Fotolia.com
komentarzy

Święta na drogach powiatu rawskiego minęły wyjątkowo spokojnie. Policjanci prowadzący akcję „Bezpieczne Boże Narodzenie 2013” informują jedynie o jednym poważniejszym wypadku, w którym ucierpiał rowerzysta. Niewątpliwie sprzyjająca aura miała w tym przypadku ogromne znaczenie…

Jedyne drogowe zdarzenie, o którym można wyczytać w policyjnych notatkach, dotyczy sytuacji, do której w wigilijny wieczór doszło na placu Piłsudskiego w Rawie. Tam 71-letni rowerzysta jadąc rowerem, wyjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Kierujący Oplem Corsą jechał prawidłowo, jednak nie uniknął zderzenia z cyklistą. Rowerzysta z urazem nogi został przewieziony do szpitala.
– Zdecydowanie pogoda wpłynęła korzystnie na nasze statystyki. Wiele osób wybrało się też piechotą do rodziny, pozostawiając samochody w domach – mówi Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Pozytywnie wypada również kontrola trzeźwości kierowców od 24 do 26 grudnia, mundurowi nie ujawnili, żadnej zmotoryzowanej osoby, która auto prowadziłaby pod wpływem alkoholu.

***

Warto również spojrzeć na statystyki w całym województwie łódzkim. W regionie mundurowi podczas świątecznego weekendu odnotowali łącznie 19 drogowych wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 18 osób zostało rannych. Policjanci w święta zatrzymali również 36 nietrzeźwych kierujących.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz