W weekend na podwójnym gazie przez powiat rawski… Do szpitala trafili poszkodowani z wypadku.

erawaPowiat
fot. sxc.hu
komentarzy

Weekend w Rawie Mazowieckiej okazał się być owocny pod względem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Rawska Policja odnotowała cztery przypadki, gdzie zatrzymani byli pod wpływem alkoholu. W jednym ze zdarzeń ranni zostali pasażerowie samochodu osobowego prowadzonego przez kierowcę mającego ponad 2 promile alkoholu we krwi. 

W piątek (14.12), wraz z początkiem weekendu Policja zatrzymała dwie osoby poruszające się samochodem pod wpływem alkoholu. Pierwszy zatrzymany – 36-letni mieszkaniec Białej Rawskiej kierował Skodą Octawią i na szczęście nie spowodował wypadku.

Drugi przypadek nie był tak bezpieczny, 38-letni mieszkaniec Mławy, przejeżdżając Volkswagenem Passatem przez miejscowość Nowy Kurzeszyn, zjechał z łuku drogi na pobocze, a następnie wpadł na teren prywatnej posesji. W zdarzeniu ucierpieli pasażerowie znajdujący się w samochodzie, wszyscy trzej ze wstrząśnieniem mózgu i innymi obrażeniami zostali przewiezieni do rawskiego szpitala.

Jak podaje Policja, wypadek miał miejsce około godziny 21:00, a pijany kierowca został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia zdarzenia.

Pozostali dwaj  „zawiani” zostali przyłapani na podwójnym gazie wczoraj (16.12) w Boguszycach i Rawie Mazowieckiej na ul. Słowackiego. Ci jednak przemieszczali się za pomocą rowerów, mając we krwi ponad 2 promile.

Nie tylko pogoda zdaje się być przyczyną występowania niebezpieczeństw na drogach powiatu rawskiego. Uczestniczenie w ruchu będąc pod wpływem alkoholu, niezależnie od tego jakim pojazdem się poruszamy, jest nieodpowiedzialne i zagraża bezpieczeństwu wszystkich, którzy poruszają się po drodze.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz