W województwie łódzkim powstaną 3 kolejne Centra Opiekuńczo-Mieszkalne. Jedno z nich stanie w Rawie Mazowieckiej

erawaMiasto
fot. Biuro Wojewody Łódzkiego
komentarzy

Długo oczekiwane Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne stanie się faktem. W Rawie znajdzie w nim miejsce 20 dorosłych niepełnosprawnych osób. 

Wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński w miniony wtorek (7.12) umowy z samorządowcami na dofinansowanie utworzenia Centrów Opiekuńczo-Mieszkalnych. Centra powstaną w Radomsku, Rawie Mazowieckiej i Zgierzu.
– Bardzo serdecznie chciałbym podziękować naszym samorządowcom, którzy w tych trzech ważnych miastach w naszym województwie zgodzili się wziąć udział w tym rządowym programie. Zachęcam do tego także następnych, dlatego, że osoby z niepełnosprawnościami powinny znaleźć w każdym samorządzie, czy to gminnym czy powiatowym taką sferę, w której będą mogły się poradzić. Będą miały opiekę, troskę i będą mogły czuć się bezpiecznie – podkreślił wojewoda łódzki.

Senator Rafał Ambrozik zaznaczył, że COM, to miejsca, które pozwolą osobom potrzebującym pomocy przywrócić je do życia społecznego i zwiększyć ich samodzielność, dlatego te zadania są tak ważne.

W rawskim obiekcie, który zlokalizowany zostanie przy ul. Kolejowej opiekę znajdzie 20 pensjonariuszy. Pobyt w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym umożliwi osobom niepełnosprawnym niezależne, samodzielne i godne funkcjonowanie, a także poprawi jakość ich życia w środowisku lokalnym. Uczestnicy programu będą mieli zapewnioną opiekę specjalistów oraz pomoc adekwatną do potrzeb i możliwości wynikających z ich wieku oraz stanu zdrowia. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2023 roku. Jej koszt szacowany jest na około 3,5 mln zł, przy czym ponad 3 mln zł to dofinansowanie, na które podpisano wtorkową umowę.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz