W zdrowym ciele, zdrowy duch. Ferie na sportowo tylko dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej?

erawaMiasto
komentarzy

Specjalnie na ferie zimowe, Urząd Miasta w Rawie przygotował program sportowo-rekreacyjny. Atrakcje przewidziane są jednak głównie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nastolatkowie ze szkół ponadgimnazjalnych czują się trochę pominięci. Celowa polityka ratusza, czy może nietrafiony zapis w programie? O to pytaliśmy w urzędzie.

Program Rawskiej Feriady, który został szczegółowo opracowany przez Urząd Miasta w Rawie, zapewnia dzieciom zajęcia sportowo-rekreacyjne na każdy dzień zimowych ferii. W oficjalnym harmonogramie, na samym dole można jednak odnaleźć ważną informację o tym, kto może wziąć udział w proponowanych zajęciach. Organizatorzy zamieścili zapis, który mówi, że mogą to być dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjów z Rawy Mazowieckiej (kliknij i czytaj wspomniany dokument).

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych czuje się pominięta. Szkoda, że tak jednoznacznie zostaliśmy wykluczeni z zajęć, które organizuje miasto. Zajęć, które podobno są dla wszystkich tych, którzy mają ferie – skarży się Małgosia, uczennica ZSP Reymonta. My też w końcu jesteśmy mieszkańcami Rawy, którzy chętnie skorzystaliby w pełni z tej oferty – mówi nastolatka.

Urząd tłumaczy, że oferta jest skierowana głównie do dzieci ze szkół, które są pod opieką miasta, ale młodzież z pewnością będzie mogła wziąć udział w turnieju siatkówki, czy piłki nożnej. O pozostałe punkty feriady trzeba dowiadywać się na bieżąco w miejscu gdzie organizowane są dane zajęcia.

Młodzieży, która chce spędzać wolny czas na sportowo pozostają własne pomysły i organizacja. Z pewnością ułatwi to miejska pływalnia oferująca na czas ferii promocje. 30% zniżki na lodowisko oraz 50% na pierwszą godzinę korzystania z basenu. Promocja skierowana jest do wszystkich uczniów, również tych, którzy pożegnali już mury miejskich szkół.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz