Wakacje Orłów dobiegają końca. Duży kościół w Rawie Mazowieckiej podsumowuje sierpniowe półkolonie

erawaMiasto
komentarzy

Wakacje w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia N. M. P. były pełne wrażeń. Jedna z inicjatyw to właśnie półkolonie dla dzieci finansowane z budżetu obywatelskiego w ramach projektu „Jesteśmy młodzi i piękni pięknem naszego regionu”.

WAKACJE ORŁÓW to praktycznie cały sierpień w dużym kościele. W dniach od 1 do 29 sierpnia przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia N. M. P. odbywały się półkolonie. Ich hasło przewodnie to słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza: „Ci, którzy zaufali Panu, (…) otrzymują skrzydła jak orły”. Każda z grup otrzymała nazwę i tak I grupa to Orły Cesarskie, II – Orły Stepowe, a III – Orły Krzykliwe.

Program półkolonii był bardzo urozmaicony, zaś jego fundament stanowiła formacja duchowa. Ponadto dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, sportowych i rekreacyjnych, z psychologiem, spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz wycieczkach autokarowych i rowerowych, uczyły się też savoir vivre’u.

Uczestnicy zagwarantowane mieli dwa posiłki – śniadanie i obiad. Oprócz pożywienia się mogli też wziąć udział w quizach wiedzowych i sprawdzić, co zapamiętały z zajęć. Wszystkie osiągnięcia, ciekawe inicjatywy, pozytywne zachowania dzieci były punktowane, a na zakończenie wypoczynku nastąpiło podsumowanie punktacji, zaś zwycięzcy otrzymali nagrody.

Dziećmi opiekowali się nauczyciele z rawskich szkół, zaś opiekunami duchownymi byli księża wikariusze z parafii. Wszyscy oni starali się, aby zajęcia były ciekawe i dały uczestnikom jak najwięcej radości. Kolonistów odwiedził też ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba – ordynariusz łowicki, który aktywnie włączył się w plan dnia.

Zorganizowanie półkolonii w odnowionym obiekcie okazało się strzałem w dziesiątkę. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj. 
Tekst – Alina Kaźmierczak, foto – Kinga Kaźmierczak. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz