Wakacyjna przygoda na zamku. Rawskie muzeum otworzyło basztę Zamku Książąt Mazowieckich specjalnie dla najmłodszych…

erawaMagazyn
komentarzy

„Wakacyjny dzień z muzeum” – pod takim hasłem wczoraj dobyło się wyjątkowe zwiedzanie ruin Zamku Książąt Mazowieckich. Mieszkańcy miasta oraz przyjezdni za darmo mogli odwiedzić ten wyjątkowy rawski zabytek. Zamkowa baszta to nadal najbardziej rozpoznawalny symbol Rawy Mazowieckiej.

Wydawać by się mogło, że ruin rawskiego zamku nikomu nie trzeba przedstawiać. Wczoraj okazało się jednak, że nadal nie wszyscy zainteresowani zabytkami poznali dobrze ten obiekt. Wejście do wnętrza zabytkowej baszty to wciąż nie lada atrakcja. Podczas wczorajszego „Wakacyjnego dnia z muzeum” przekonało się o tym kolejne kilkadziesiąt osób
– Byłam tu już wiele razy, ale postanowiłam, że skorzystam z okazji i przyprowadzę siostrzeńców. Jeszcze są za mali, żeby zrozumieć historię, ale samo miejsce bardzo im się podoba. Pewnie dlatego, że zaczęli sobie wyobrażać księżniczki i książęta, którzy spacerowali tymi schodami – śmieje się pani Jola, ciocia młodych turystów.

Po zwiedzaniu zamku, młodzi odkrywcy wzięli udział w konkursie „Moja wakacyjna przygoda”. Dzieci w ramach plebiscytu miały narysować wyjątkowy obraz na asfalcie tuż obok zabytkowej budowli. Dla tych, którzy przegapili wczorajsze wydarzenie pozostaje kilka najbliższy weekendów, podczas których drzwi zabytkowej baszty znów zostaną otwarte dla zwiedzających.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz