Wąskotorówką do rogowskiego arboretum. W sobotę (26.04) mieszkańcy Rawy mogą udać się na specjalną wycieczkę…

erawaKultura
komentarzy

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych rozpoczyna wyjątkowy sezon z wąskotorówką. Specjalnie dla rawian uruchomiony zostanie pociąg, który w sobotę (26.04) przewiezie ich do arboretum w Rogowie, a później odwiezie z powrotem do Rawy Mazowieckiej. 

kolejka

fot. Specjalny pociąg zawiezie rawian do rogowskiego arboretum.

Kolejka ze stacji w Rawie Mazowieckiej wyruszy w sobotę o godzinie 11:00, aby po ponad godzinnej trasie dotrzeć do Rogowa. Tam turyści będą mogli zobaczyć arboretum w typowo wiosennej odsłonie, a po zwiedzaniu udadzą się w powrotną podróż wąskotorówką. Więcej informacji o samej wycieczce można znaleźć na stronie Kolei Rogowskiej i oficjalnym plakacie wydarzenia.

Tegoroczny sezon rozpoczyna się bez przeszkód, choć nie było to tak oczywiste. Na trasie z Rawy Mazowieckiej do Rogowa miała miejsce kolejna kradzież torowiska, która utrudnia działania wolontariuszy.
– Zamiast iść krok dalej i móc robić coś twórczego, musimy najpierw naprawiać wyrządzone szkody. Pochłania to zarówno nasz czas, jak i finanse – mówi Michał Zajfert,  członek zarządu Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych.

W tym roku fundacja zaplanowała systematyczne funkcjonowanie kolejki, która będzie kursować między Rogowem a Białą Rawską, oczywiście zatrzymując się po drodze na stacji w Rawie Mazowieckiej. Na wyjątkową podróż w przeszłość będzie można się wybrać w każdą wakacyjną, ostatnią sobotę miesiąca. O rozpoczęciu sezonu należy więc przypomnieć kierowcom, aby zwracali uwagę na torowiska.
– Kolejka jeździ rzadko, ale trzeba pamiętać, że nie zatrzymuje się przed każdym przejazdem i ostrożność muszą zachować głównie kierowcy – upomina Michał Zajfert.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz