Weekend w Rawie Mazowieckiej pełen atrakcji. Sprawdźcie gdzie warto zajrzeć

erawaSport
komentarzy

Triathlon, food trucki i święto kolorów – to wszystko już w najbliższy weekend. Warto zajrzeć nad zalew Tatar. 

Mistrzostwa Polski, Olimpiady, a także zawody dla Amatorów w Triathlonie organizowane są w Rawie od 2010 r. Dwudniowe zawody triathlonowe odbędą się już po raz 12. 

W najbliższy weekend 31 lipca – 1 sierpnia Rawa Mazowiecka stanie się areną zmagań o randze Mistrzostw Polski w Triathlonie w każdej kategorii wiekowej, a zawody będą kwalifikacją do zbliżających się Mistrzostw Europy. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie sprinterskim (750 metrów pływania, 20 ki-lometrów jazdy na rowerze i 5 kilometrów biegu). Trasa została tak wyznaczona, aby obecni na trasie kibice mieli możliwość obserwowania najlepszych triathlonistów na każdym etapie.

W sobotę (31.07) od godziny 8:00 rozpocznie się walka o medale Mistrzostw Polski w Triathlonie super sprint w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tego dnia odbędzie się również start Elity. Niedziela natomiast  (01.08)przyniesie zmagania zawodników AgeGroup w Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim, gdzie zapisanych jest wielu zawodników z naszego miasta, którzy również będą walczyć o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. W niedzielę odbędą się również starty sztafetowe.

Triathlon to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina olimpijska. Również w Rawie Mazowieckiej jest coraz większa liczba triathlonistów, którzy aktywnie trenują biegi, pływanie i jazdę na rowerze. Jak co roku dla naszych mieszkańców zorganizowane zostaną Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Triathlonie.

To jednak nie koniec atrakcji. W ramach imprez towarzyszących zorganizowany zostanie Zlot Food Trucków. Miasteczko foodtruckowe powstanie już w piątek (30.07) i będzie nam towarzyszyć do niedzieli. Każdy będzie mógł spróbować kuchni z wielu zakątków świata. Wśród kilkunastu samochodów znajdziemy ofertę ze słodkościami. Będziemy mogli również spróbować kuchni japońskiej, wietnamskiej, amerykańskiej, greckiej, a nawet karaibskiej. Dla młodzieży przygotowana zostanie strefa rozrywki, w której będzie można zagrać m.in. w old-school’owe cymbergaje, spędzić czas na dmuchańcach, a także sprawdzić swoją siłę na siłowych maszynach.  

Do Rawy Mazowieckiej po raz kolejny zawita także Holy Festiwal – Święto Kolorów, które również cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. To zaplanowane jest na sobotę (31.07). 

 

 

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz