Weekendowe zmagania rawskich tenisistów. Sprawdźcie czy nasi zawodnicy spisali się na medal

erawaSport
fot. MLUKS "Dwójka"
komentarzy

Przedłużony weekend nie dla wszystkich oznacza odpoczynek. Z pewnością wyjątkowo aktywnie spędzili go zawodnicy MLUKS „Dwójka”. 

9 listopada I-ligowa drużyna rawskich zawodniczek rozegrała spotkanie na wyjeździe, w którym zmierzyła się z ekipą LKTS Luvena Luboń II. Ekipa z Rawy wystąpiła w składzie: Paulina Stachecka, Agata Uchnast, Katarzyna Gierach oraz Eliza Brzęczek. Zarówno w grach singlowych jak i deblowych prowadziły zawodniczki z Rawy. Sobotnie zwycięstwo rawskiego zespołu dopisało bardzo ważne punkty do ligowej tabeli, tym samym na obecną chwilę rawski zespół plasuje się w ligowej tabeli na miejscu 5.
 

fot. MLUKS „Dwójka”

10 listopada w Rawie rozegrany został II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek/ów w tenisie stołowym. Rawski klub w turnieju reprezentowali: Julia Bartoszek, Wiktoria Kocik, Adam Kwapiś, Igor Gierach, Szymon Puchalski, Brajan Błaszczyk oraz Marcel Błaszczyk. Wśród rawskich zawodników najlepiej zaprezentował się Marcel Błaszczyk, który dzięki swojej dobrej dyspozycji zdominował wszystkich swoich przeciwników i został zwycięzcą całego turnieju.
Następnego dnia w rozegranym II WTK Juniorek/ów w tenisie stołowym rawski klub reprezentowali: Marcel Błaszczyk, Wiktor Mirkowski, Paweł Nowacki oraz Szymon Puchalski. Najlepiej spośród tenisistów rawskich wypadł Marcel Błaszczyk, który został sklasyfikowany na miejscu 4.
 
11 listopada w hali sportowej Ośrodku Sportu i Rekreacji rozegrano 6. Otwarte Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka. W turnieju tym udział wzięły 22 kluby, w tym rawski klub MLUKS „Dwójka”. Turniej rozegrano w następujących kategoriach wiekowych: dziewczęta z roczników 2006-2008 (I miejsce – Julia Skwarek), dziewczęta z roczników 2009 i młodsze (zwycięzca – Evangelina Mielnik), chłopcy z roczników 2006-2008 (Kacper Latocha), chłopcy z roczników 2009-2010 (Egor Spasov), chłopcy z roczników 2011 i młodsi (Jakub Karkosza), Open Kobiet (Eliza Brzęczek), Open Mężczyzn (Jakub Polański).
Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych wystąpiło 91 osób. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim tym, którzy razem z klubem MLUKS „Dwójka” uczcili 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Nieodległości.

Tekst: Jakub Polański

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz