Weź udział w konsultacjach pisemnych. Wyraź swoją opinię na temat miejsca, w którym mieszkasz

erawaMiasto
komentarzy

Ratusz zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących planu obrębu nr 4. Z uwagi na panującą epidemię przenoszą się one do Internetu i odbędą się zdalnie. 

Konsultacje pisemne zaplanowano od 4 do 22 maja 2020 r. Ich głównym celem jest umożliwienie rawianom zapoznanie się z projektem planu, który dostępny będzie w Systemie Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka na stronie internetowej miastorawamazowiecka.geoportalgminy.pl i składanie opinii do tego planu.
– Konsultacje do planu danego obrębu w mieście organizujemy zawsze. Podobnie było i tym razem. Pierwszy etap odbył się do końca roku 2019. Na rok bieżący planowaliśmy etap kolejny. Niestety pandemia pokrzyżowała nam plany. Z uwagi na chęć poznania opinii mieszkańców, zmuszeni zostaliśmy do przygotowania konsultacji pisemnych – mówi Magdalena Bernacik, naczelnik Wydziału Gospodarki Terenami. 

Opinie można składać poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie miastorawamazowiecka.geoportalgminy.pl i przesłanie go na adres: [email protected] lub poprzez Platformę Konsultacji Społecznych CyfrowaDemokracja.pl

Konsultacje te są kolejną możliwością wyrażenia opinii, uwag i propozycji mieszkańców w zakresie przeznaczenia terenów, warunków zagospodarowania oraz kolorystyki elewacji i dachów proponowanej w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu nr 4 miasta Rawa Mazowiecka, do sporządzenia którego przystąpiono uchwałą Rady Miasta Rawa Mazowiecka Nr XLIII/314/18 z dnia 26 czerwca 2018 r.
– Jak tylko sytuacja w kraju się ustabilizuje i urząd zacznie w pełni funkcjonować, wrócimy do harmonogramu konsultacji i spotkań z mieszkańcami – dodaje naczelnik Bernacik.

Na obręb ewidencyjny 4 składa się obszar otoczony ul. Kolejową, ul. Łowicką, drogą ekspresową S8, ul. Przemysłową i ul. Słowackiego. Jest to więc teren dużych osiedli mieszkaniowych: Solidarności, Tomaszowskiej, 9-Maja, Krakowskiej oraz centrum usługowego przy al. Konstytucji 3 Maja, Targowej i Reymonta.

Za przeprowadzenie konsultacji odpowiedzialny jest Wydział Gospodarki Terenami, tel. (46) 814-43-05, e-mail: [email protected]

Konsultacje organizowane są zgodnie z Zarządzeniem Nr 128/2019 Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka z dnia 5 listopada 2019 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu nr 4 miasta Rawa Mazowiecka, zmienionym zarządzeniem nr 26/2020 z dnia 22 kwietnia 2020 r.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz