Weź udział w obchodach 74. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w Rawie Mazowieckiej. Uroczystości odbędą się na cmentarzu wojskowym oraz w Kościele im. OO. Pasjonistów.

erawaMiasto
komentarzy
Uroczystości związane z kolejną rocznicą wybuchu Powstania rozpoczną się oczywiście jutro (1.08), punktualnie o godzinie 17:00. Wtedy to nastąpi włączenie syren, które rozbrzmiewać będą przez pełną minutę, w ramach uczczenia godziny „W”.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, wygłoszone zostanie krótkie wystąpienie, które przypomni najważniejsze wydarzenia z 1 sierpnia 1944 roku.

Tradycyjnie nie zabraknie kwiatów oraz zniczy złożonych pod pomnikiem ofiar II wojny światowej, AK, a także grobach powstańców.

Ostatnim punktem uroczystości będzie Msza Święta w intencji ofiar Powstania Warszawskiego odprawiona o godzinie 18:30 w kościele OO. Pasjonistów.
– Zwracam się do Państwa z apelem o godne uczczenie 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w miastach i gminach województwa łódzkiego. 1 sierpnia, w dniu Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na budynkach urzędów państwowych i samorządowych oraz w miejscach publicznych, a także domach i balkonach. W akcie patriotycznej powinności i solidarności naszej narodowej wspólnoty zatrzymajmy się na głos syren rozbrzmiewających w całym kraju i w naszym województwie o godz. 17:00, aby uczcić pamięć godziny „W”. Minutą ciszy oddajmy należny hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego – mówi Wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Tekst: Luiza Wieczorek.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz