Widzew czy ŁKS – kto powalczy o awans w rundzie wiosennej?

erawaSport
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Mija już 2 sezon, w którym fani piłki nożnej z województwa łódzkiego nie mogą oglądać przedstawiciela swojego regionu na boiskach Ekstraklasy. Czy Widzew i ŁKS zameldują się w najwyższej klasie rozgrywkowej na starcie kolejnej kampanii? Jak spisały się oba te zespoły w rundzie jesiennej. Zapraszam na podsumowanie!

Solidny Widzew

Praktycznie jak co roku, tak również przed rozpoczęciem poprzedniej kampanii oczekiwania w Widzewie były ogromne. RTS do minionego już sezonu przystępował w roli beniaminka, a mimo to fani spodziewali się walki o awans. Tego zadania nie udało się jednak zrealizować i drużyna zakończyła rozgrywki w środku tabeli.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu doszło do sporego przemeblowania zarówno w kadrze zespołu, jak również w kadrze zarządzającej. Można napisać, że efekty tego widać na boisku. Głównym architektem aktualnego sukcesu jest trener Niedźwiedź. Trzeba jednak pochwalić nowy zarząd za to, że dali mu szansę.

Widzew zakończył rundę jesienną na 2. pozycji w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Nie ma jednak wątpliwości, że ten wynik mógłby być lepszy, gdyby nie fatalna końcówka rozgrywek. Przypomnijmy, że łodzianie długimi fragmentami znajdowali się nawet na pozycji lidera.

RTS po raz kolejny potwierdził, że doskonale prezentuje się na swoim boisku, a kibice są jego 12 zawodnikiem. Od początku sezonu żadna inna drużyna nie wywalczyła więcej punktów przed własną publicznością niż Widzew. Łodzianie w 10 rozegranych rywalizacjach uzbierali aż 26 punktów. Jak łatwo policzyć, daje to bilans 8 wygranych i zaledwie 2 remisów. Pod kątem typowania zakładów bukmacherskich być może warto zwrócić uwagę, że Widzew zwyciężył w każdym meczu u siebie z niżej notowanym przeciwnikiem. Straty punktów miały miejsce w starciach z liderem tabeli, a także derbowym rywalem zza miedzy.

Łodzianom nie udało się jednak poprawić sytuacji w meczach wyjazdowych. Głównym problemem tego zespołu była postawa w delegacjach w poprzednim sezonie. Na ten moment można powiedzieć, że niewiele się zmieniło, ponieważ Widzew plasuje się dopiero na 9 miejscu w klasyfikacji meczów poza swoim stadionem. Od początku sezonu piłkarze prowadzeni przez trenera Niedźwiedzia wywalczyli tylko 13 punktów w 10 delegacjach. Nie ma wątpliwości, że gdyby lepiej punktowali w meczach poza swoim stadionem, to byliby aktualnie liderem tabeli. Widzew stracił aż 8 punktów do Miedzi Legnica w klasyfikacji meczów wyjazdowych.

Ogólnie jednak rundę jesienną w wykonaniu tego zespołu należy ocenić pozytywnie. Słaba końcówka rozgrywek nie może zmazać tego, co udało się osiągnąć w pierwszej połowie sezonu. Zdaniem zakładów bukmacherskich Widzew Łódź ma bardzo duże szanse na wywalczenie awansu do Ekstraklasy. O tym, jak nieprzewidywalne bywają rozgrywki 1. Ligi przekonujemy się jednak co roku.


ŁKS do poprawy

O wiele gorzej rundę jesienną będą wspominać piłkarze ŁKS-u Łódź. W poprzedniej kampanii ta drużyna do samego końca walczyła o awans do Ekstraklasy. Warto przypomnieć, że przegrali oni decydujące starcie barażowe z Górnikiem Łęczna przed własną publicznością. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w tamtym spotkaniu zakłady bukmacherskie nie miały wątpliwości, że gospodarze są zdecydowanym faworytem do awansu.

Celem na obecną kampanię było zmazanie tej plamy i wywalczenie miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na ten moment wiele wskazuje na to, że plany będzie trzeba odłożyć w czasie. ŁKS po rundzie jesiennej ma na koncie zaledwie 29 punktów w 19 rozegranych meczach. Co prawda Łodzianie tracą zaledwie jeden punkt do miejsca dającego udział w barażach, jednak aż 10 oczek do pozycji, która gwarantuje bezpośredni awans.

W przeciwieństwie do drużyny Widzewa, ŁKS lepiej radził sobie na wyjazdach. Piętą achillesową tego zespołu była za to postawa przed własną publicznością. Łódzki Klub Sportowy stracił mnóstwo punktów w starciach z niżej notowanymi rywalami w meczach domowych.

Sprawdź najnowsze informacje sportowe z regionu!

Zakłady bukmacherskie i typy długoterminowe

Przed rozpoczęciem sezonu analitycy zakładów bukmacherskich byli bardziej skłonni, aby wierzyć w awans ŁKS-u, aniżeli Widzewa. Po rundzie jesiennej mogę jednak napisać, że te przewidywania uległy zmianie. Obecnie większe szanse na awans ma Widzew, co jednak nie powinno nikogo dziwić, jeśli spojrzymy na tabelę. ŁKS-u nie można jednak skreślać w zakładach długoterminowych, ponieważ równie dobrze mogą oni powtórzyć drogę Górnika Łęczna, czyli awans do barażów z 6 miejsca i wygranie dwóch decydujących meczów.

Rozgrywki 1. Ligi z reguły słyną ze swojej nieprzewidywalności. Mogli się o tym przekonać między innymi fani Łódzkiego Klubu Sportowego w poprzednim sezonie. ŁKS miał za sobą doskonałą rundę jesienną, podobnie, jak Termalica, a oba te zespoły na wiosnę momentami zapominały, jak się gra w piłkę. Ostatecznie Bruk-Bet utrzymał cudem miejsce dające bezpośredni awans, natomiast Łodzianie spadli do barażów, których nie udało się zakończyć sukcesem.

Aktualna pozycja Miedzi Legnica i Widzewa Łódź nie jest więc żadnym wyznacznikiem i możemy być świadkami wielu przetasowań na wiosnę. Przy obstawianiu zakładów bukmacherskich na typy długoterminowe warto śledzić wydarzenia na rynku transferowym. W ostatnim czasie Podbeskidzie dokonało bardzo ciekawego wzmocnienia na pozycji bramkarza, a przecież ta drużyna również będzie zaangażowana w walkę o awans.

Superbet Zakłady Bukmacherskie – legalny bukmacher z opcją typowania na kolejne mecze Widzewa.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz