Większa świadomość to mniej wypadków – rawski WOPR zaprasza na kolejną edycję „Bezpiecznych wakacji”. Rozpoczęcie sezonu letniego już jutro nad Zalewem Tatar…

erawaMagazyn
komentarzy

W ostatni weekend przed rozpoczęciem wakacji, rawski WOPR tradycyjnie zaprasza nad Zalew Tatar. W sobotę (20.06) w samo południe ratownicy, przy wsparciu lokalnej policji i straży pożarnej, będą przypominać o świadomym korzystaniu ze zbiorników wodnych. A wszystko to za pomocą zabawy i interesujących pokazów. 

wakacjeWywrotka łodzi na środku zbiornika, ratowanie topiącego się użytkownika kąpieliska, czy akcja po niefortunnym skoku do wody, to tylko niektóre z pokazów jakie odbędą się w sobotę nad rawskim Zalewem Tatar. Impreza ma być nie tylko okazją do udanej zabawy, ale także przypomnieniem podstawowych zasad wypoczynku nad wodą.
– Ma być to przekaz zarówno do młodzieży, jak i ich rodziców. Większa świadomość to mniej wypadków. Choć w Rawie nie dochodzi do nich często, nasi mieszkańcy w wakacje korzystają z innych zbiorników wodnych, gdzie również ważna jest rozwaga. W tym roku chcemy pokazać między innymi jak może skończyć się niefortunny skok do wody. Kalectwo i konieczność korzystania z wózka do końca życia. Często to do nas należy wybór – ostrzega Andrzej Jankowski prezes rawskiego WOPR-u.

Na wszystkich, którzy w sobotę o 12:00 pojawią się przy kąpielisku nad zalewem, będą czekać gry i zabawy z nagrodami oraz pokazy pierwszej pomocy. W akcję WOPR-u włączy się również lokalna policja i straż pożarna.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz