Wielka akcja sprzątania Rawy. Wprowadzone zmiany będą wymagały zaangażowania mieszkańców

erawaMiasto
komentarzy

Rawski Urząd Miasta zapowiada, że doprowadzenie miasta do porządku po zimie zakończy się jeszcze przed Wielkanocą. Na jakoś czystości miejskich ulic będzie mieć wpływ systematyczne mechaniczne zamiatanie. 

Przygotowania do zbliżających się świąt trwać będą nie tylko w naszych domach. Zauważalne mają być także zmiany na ulicach Rawy Mazowieckiej. Chodzi oczywiście o czystość. Na jej znaczną poprawę ma wpłynąć chociażby regularne i częste uprzątanie dróg. 
–Każda z miejskich ulic raz w tygodniu będzie mechanicznie zamiatana. Aktualnie czekamy na harmonogram przygotowany przez wykonawcę. Będziemy chcieli opublikować go we wszystkich dostępnych źródłach, z prośbą do mieszkańców o zabranie samochodów zaparkowanych na ulicach, tak, by móc dokładnie je zamieść – mówi wiceburmistrz Rawy Artur Piotrowski. 

Jedyny problem w mieście mogą stanowić drogi powiatowe przebiegające przez teren Rawy. Wiceburmistrz zapewnia jednak o skuteczności współpracy ze Starostwem Powiatowym.
– Będziemy starać się, żeby także te drogi były czyste. Skłaniamy się też do tego, żeby w przyszłości nimi zarządzać, to jednak zależne jest od wynegocjowanych warunków – dodaje wiceburmistrz Piotrowski. 

Dodatkowo na czystość miasta ma wpłynąć szybka reakcja na zniszczone lub przepełnione kosze na śmieci, czy też zaśmiecone obszary Rawy. Urząd planuje również wprowadzenie specjalnych zamiatarek na chodniki, aby zupełnie wyeliminować dmuchawy jedynie unoszące kurz. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2019 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci