Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagrała w Rawie Mazowieckiej. Mieszkańcy powiatu do wielkiej puszki dołożyli 66,864 tys. zł

erawaMagazyn
komentarzy

Również i w tym roku podczas „Finału z głową” mieszkańcy powiatu rawskiego otworzyli swoje serca i portfele. Wszystko za sprawą sztabu „Rawa i Przyjaciele”.

82 wolontariuszy, w tym 15 z Białej Rawskiej oraz 6 z Cielądza, kwestowało na ulicach powiatu. Nie straszny był im mróz, ani śnieg. Z uśmiechamy na twarzach spacerowali trzymając w dłoniach puszki oraz symboliczne, czerwone serduszka.

Tegoroczny finał zdecydowanie różnił się od tych, które znamy z ubiegłych lat. Sytuacja pandemiczna zmusiła organizatorów wydarzenia do wielu zmian, a przede wszystkim przeniesienia imprezy do Internetu. Mimo to, udało się zagrać dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

I tym razem o rozrywkę dla mieszkańców zadbało Stowarzyszenie „Rawa i Przyjaciele”. W niedzielę (31.01) na kanale Youtube pojawiła się transmisja ze sztabu utworzonego przy ulicy Miłej 2 w Rawie Mazowieckiej. Nie brakowało występów lokalnych artystów, wywiadów z ciekawymi ludźmi, a także sponsorami. Doskonałym pomysłem okazały się quizy na temat WOŚP oraz historii naszego miasta. Gwiazdą wieczoru była Sanah, wykonawczyni takich utworów jak „Szampan”, ,,Melodia”, czy ,,No sory”.

Całości towarzyszyły nieodzowne licytacje. Wśród nich pojawiły się miedzy innymi, płyty z autografami, książki, obrazy, maskotki, biżuteria, gadżety „Orkiestry”, a także voucher na prawo jazdy. Najdrożej wylicytowanym przedmiotem było jedyne i niepowtarzalne serce WOŚP Rawa i Przyjaciele. Zwycięzca, burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla, zapłacił za nie 2150 złotych.
– 29 Finał uważam za udany. Kwota prawie 70 tys w czasie pandemii, jest kwotą rewelacyjną. Finał on-line dał nam dużą lekcję, a była to lekcja na żywym organizmie. Mimo zmiany terminu finału nie mieliśmy zbyt dużo czasu, aby opanować wirtualne studio. Wielkie podziękowania dla wolontariuszy, władz miasta z burmistrzem Piotrem Irlą i Arturem Piotrowskim na czele, Miejskiemu Domowi Kultury, Paniom z Banku Spółdzielczego z Białej Rawskiej, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej numer 2 Wojtkowi Kubickiemu, wszystkim sponsorom. Dziękuję wszystkim artystom, że ich talent wzbogacił nasz finał. Dziękujemy mediom i wielkie dziękuję ode mnie dla przyjaciół ze sztabu WOŚP Rawa i Przyjaciele. Ten finał dał nam kilka pomysłów na nowe wyzwania dla stowarzyszenia. Wkrótce o nich usłyszycie – podsumowuje Mariusz Kozłowski, szef sztabu Rawa i Przyjaciele. 

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierała również Fundacja Generator Kultury, mieszcząca się w Białej Rawskiej. Na swoim Facebookowym Fanpage-u również wystawili wiele ciekawych przedmiotów, które można było wylicytować.
Więcej zdjęć ze Sztabu Rawa i Przyjaciele znajdziecie w naszej galerii. 
fot. Luiza Wieczorek

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz