Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Rawie pod inną batutą. 15 stycznia zapowiada się duże wydarzenie…

erawaMagazyn
komentarzy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 15 stycznia zagra już 25 raz. Najbliższy finał odbędzie się również w Rawie Mazowieckiej. Tym razem organizatorem rawskiego sztabu nie będzie Miejski Dom Kultury, zmieni się również miejsce wydarzenia. 

Sztab WOŚPu w Rawie Mazowieckiej od kilkunastu lat mieścił się w domu kultury. W 2017 roku szykują się zmiany. Organizacją wydarzenia, jako inicjatywą oddolną, zajęli się sami mieszkańcy, którzy swój sztab nazwali WOŚP Rawa i Przyjaciele, gdyż do działania przyłączyły się szkoły i osoby prywatne.
– Organizowałam w mieście pierwsze trzy edycje Orkiestry, cały czas jestem w stałym kontakcie z Jurkiem Owsiakiem i obiecałam mu, że na 25-lecie znów wspólnie zagramy – mówi Zofia Telus, szefowa tegorocznego rawskiego sztabu.  

wospZapowiada się, że 15 stycznia w Rawie Mazowieckiej Orkiestra zagra w zmienionej formule. Profesjonalna scena rawskiego WOŚPu znajdzie się na nowym rynku i to właśnie tam odbędzie się finał wydarzenia. Organizatorzy do całej sprawy podchodzą z dużym zapałem i równie wielkim rozmachem. Wszak jak sami o sobie mówią „ogranicza nas wyłącznie nasza fantazja”.

Podczas tej wyjątkowej akcji z pewnością nie zabraknie muzycznych akcentów, również z udziałem choć jednej gwiazdy większego formatu, a także charakterystycznych dla Orkiestry licytacji. Teraz sztab zbiera fanty, wśród nich znalazła się między innymi wyjątkowe koszulki.
– Alojzy Świderek wręczył nam koszulki Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej. Na podkoszulkach znalazły się autografy naszych siatkarzy. Liczę, że taką koszulkę wylicytuje burmistrz, z całym szacunkiem do wszystkich osób prywatnych, ale to nie lada okazja i taka rzecz powinna się znaleźć na przykład w naszej rawskiej hali sportowej, jako pamiątka dla naszych dzieci – dodaje Zofia Telus. 

Po tym jak powołała sztab, MDK wycofał się z organizacji corocznego wydarzenia, które od kilkunastu lat odbywało się właśnie w domu kultury.  
– Dobrze, że są jakieś zmiany, świeże pomysły. Uznałem, że bez sensu żeby były dwie imprezy, zaczęłoby się porównywanie i prześciganie, a nie o to w tej akcji chodzi. Najważniejsze, że Orkiestra jest i oby była jak najpiękniejsza – tłumaczy dyrektor MDKu Grzegorz Klimczak. 

Wszystkie aktualności dotyczące WOŚPu w Rawie Mazowieckiej można znaleźć na oficjalnym kanale facebookowym sztabu. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz