Wielki plac zabaw dla wszystkich rawian. W mieście odbyła się już czwarta edycja imprezy „Witaj Przedszkolaku…”

erawaKultura
komentarzy

W minioną niedzielę na rawskim targowisku odbyła się już czwarta edycja imprezy „Witaj Przedszkolaku” organizowanej przez Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej. Bezpłatne atrakcje, co było do przewidzenia, cieszyły się zainteresowaniem. – Chodzi nam o społeczną integrację mieszkańców Rawy – podkreślali organizatorzy…

Deszczowa niedziela miała zepsuć zaplanowaną na ten dzień imprezę. Jednak tuż po rozpoczęciu, nad rozstawioną sceną, zjeżdżalniami, basenami, trampolinami, a przede wszystkim nad zgromadzonymi mieszkańcami, zaświeciło słońce. Zeszłoroczny plan imprezy został wzbogacony o nowe atrakcje kino w technologii 3d i łódki pływające na wodzie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
– Jeżeli do dyspozycji dzieciaków oddane jest tyle darmowych możliwości, to takie imprezy nigdy się nie znudzą – mówi pan Piotr, tata małej Zuzi.

Zabawa nie jest tu jednak najważniejsza, jak podkreślają organizatorzy, chodzi jeszcze o społeczną integrację
– To jest taka integracja społeczności lokalnej, wszystkich mieszkańców i środowisk. Mimo że jest to impreza dla przedszkolaków, to wszyscy się tu spotykamy. W przyszłym roku postaramy się rozszerzyć atrakcje, zmienić coś, żeby znów mieszkańców zainteresować i przyciągnąć całe rodziny – mówi Teresa Sekuter z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Rawa Mazowiecka jest coraz bardziej bogata jeśli chodzi o imprezy tego typu. Oprócz miejskiego pikniku przedszkolaka, rokrocznie organizowana jest powiatowa impreza „Wszystkie dzieci nasze są…”. Nie można również zapomnieć o rodzinnym pikniku zainicjowanym przez radnego Leszka Jarosińskiego oraz harcerskich „Bernardynkach”, organizowanych w miejskim parku.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz