Wieści zza tenisowych stołów. Na eRawa.pl o wynikach zawodników klubu MLUKS „Dwójka”

erawaSport
komentarzy

Rawscy tenisiści ponownie stanęli do walki o zwycięstwa. Ostatnie mecze rozegrane zostały w Międzyzdrojach oraz Rawie Mazowieckiej. 

Tenisistki z naszego miasta wyjechały do Międzyzdrojów, aby w minioną niedzielę (6.01) zmierzyć się z tamtejszą miejscową drużyną UKS CHROBRY Międzyzdroje w ramach 10 kolejki rozgrywek I Ligi Kobiet (grupa północna). Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej, który został rozegrany już w 2019 roku.

W meczu wyjazdowym nasz zespół wystąpił w składzie: Paulina Stachecka, Katarzyna Gierach, Eliza Brzęczek oraz Wiktoria Wrzosek. Po emocjonującym spotkaniu rawianki minimalnie uległy drużynie gospodyń 6-4.

Dla Rawy punktowały: Paulina Stachecka – 1, Eliza Brzęczek – 1, Wiktoria Wrzosek – 1 oraz gra deblowa Brzęczek/Wrzosek – 1.

Kolejne spotkanie ligowe zaplanowane jest na 19 stycznia, kiedy to nasz zespół rozegra spotkanie inauguracyjne rundy rewanżowej w Rawie Mazowieckiej, a ich przeciwniczkami będzie drużyna LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno. 

Tego samego dnia mecze odbyłe się także w Rawie Mazowieckiej. Był to II Międzypowiatowy Turniej Kwalifikacyjny Juniorek/ów, Kadetek/ów, Młodziczek/ów. Rawski klub sportowy reprezentowali: Wiktoria Kocik, Julia Bartoszek, Natan Błaszczyk, Igor Gierach, Patryk Gierach, Adam Kwapiś oraz Wiktor Mirkowski.

W kategorii młodziczek 1 miejsce wywalczyła Julia Bartoszek, zaś na miejscach 3-4 uplasowała się Wiktoria Kocik, W młodzikach zwycięstwo odniósł Natan Błaszczyk. Na miejscach 3-4 uplasował się Adam Kwapiś, zaś miejsca 5-8 zajęli Patryk i Igor Gierach. W kadetkach miejsca 5-6 zajęły Wiktoria i Julka. W turnieju kadetów miejsca 5-8 zajęli Adam i Natan, 10 lokatę zajął Patryk Gierach, zaś na miejscach 11-12 uplasował się Igor Gierach. W turnieju Juniorów na miejscach 3-4 uplasował się Wiktor Mirkowski.

Natomiast awanse do turnieju wojewódzkiego w poszczególnych kategoriach uzyskali:
młodziczki – Julia Bartoszek oraz Wiktoria Kocik
młodzicy – Natan Błaszczyk, Adam Kwapiś, Patryk Gierach oraz Igor Gierach
kadeci – Adam Kwapiś, Natan Błaszczyk
juniorzy – Wiktor Mirkowski.

Również w ubiegły weekend (5.01) przy tenisowym stole stanęli panowie. Choć wydawać się mogło bowiem, że rozgrywki ligowe II Ligi Mężczyzn pierwszej części sezonu dobiegły końca, tenisiści rawscy musieli rozegrać przełożony mecz ligowy z drużyną ze Zduńskiej Woli, który planowo miał się odbyć jeszcze w grudniu zeszłego roku. Minione spotkanie rawianie rozegrali na wyjeździe i wystąpili w składzie: Kuba Polański, Kuba Gierach, Damian Rybak oraz Kuba Kwapiś.

Sobotnie starcie należało do rawskich zawodników, którzy rozbili swoich przeciwników aż 9-1. Punkty dla Rawy zdobyli: Kuba Polański, Kuba Gierach oraz Damian Rybak po 2 punkty, Kuba Kwapiś – 1 punkt oraz dwie gry deblowe Polański/Rybak oraz Gierach/Kwapiś.

Po tymy zwycięstwie nasza drużyna zakończyła 1 rundę spotkań ligowych plasując się w tabeli na drugiej pozycji z dorobkiem 20 punktów (10 zwycięstw, 1 porażka), tracąc tym samym do drużyny z Suchedniowa 2 punkty, która na obecną chwilę zajmuję 1 miejsce w ligowej tabeli. Rozpoczęcie drugiej rundy II ligowej Mężczyzn zaplanowana jest na początek lutego.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz