Złóż strażakom świąteczne życzenia… Rawska Straż Pożarna jedną wigilię ma już za sobą.

erawaPowiat
komentarzy

Wczoraj (18.12), jak co roku rawscy strażacy spotkali się ze sobą, żeby wspólnie kolędować i przełamując się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia. 

To już nasza wieloletnia tradycja, że spotykamy się tak wielopokoleniowo. Jest to okazja, by nasi młodzi strażacy mogli porozmawiać z doświadczonymi pracownikami straży, którzy już odeszli na emeryturę – mówił Sławomir Warston, komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Zgromadzeni strażacy wysłuchali odczytany fragment Pisma Świętego, pomodlili się oraz zaśpiewali kolendę. Dopiero później przeszli do składania sobie życzeń. Wymienione uśmiechy i uściski świadczyły o rodzinnej atmosferze, która panuje w rawskiej Straży Pożarnej. Dopiero kiedy wszyscy z wszystkimi przełamali się opłatkiem, można było przejść do poczęstunku, będącego symboliczną wigilią. Na stole znalazła się ryba, pierogi, barszcz czerwony i oczywiście śledź.

Ks. Wojciech Wawrzyniak, który na wczorajszej wigilii został okrzyknięty kapelanem rawskiej Straży Pożarnej, życzył wszystkim strażakom, aby Jezus Chrystus rodził się w nich nieustannie i żeby znalazł w ich sercach miejsce, choć nie znalazł go w stajence betlejemskiej. Strażacy mają wyjątkową pracę, ponieważ podobnie jak Jezus pełnią służbę drugiemu człowiekowi, wypełniają pewnego rodzaju misję – dodał ks. Wawrzyniak.

Wspólnie przygotowana strażacka wigilia, odbyła się w radosnej i ciepłej atmosferze, wśród życzeń pojawiały się również te dotyczące codziennej pracy. My również złożyliśmy strażakom świąteczne życzenia, aby mieli mniej interwencji zagrażających ludzkiemu życiu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz