Wilkowice zapraszają wszystkich na chrzciny. W najbliższą niedzielę (19.05) odbędzie się ósme spotkanie zespołów i kapel ludowych, które będą przekonywać do uroków folkloru…

erawaPowiat
fot. krainarawki.eu
komentarzy

Już po raz ósmy w Wilkowicach odbędzie się spotkanie zespołów i kapel ludowych na majówce (19.05). Tegoroczna edycja imprezy ma odbyć się w podobnym klimacie do poprzednich. Organizatorzy przekonują, że folklor może być ciekawy, a dla odwiedzających Wilkowice nie zabraknie atrakcji. 

Ubiegłe lata pokazały, że spotkania organizowane w Wilkowicach cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców wsi, ale również przyjezdnych miłośników twórczości ludowej.

Program tegorocznej majówki przewiduje prezentacje zaproszonych kapel i zespołów, ale także biesiadę ludową. Wśród atrakcji nie może zabraknąć również spektaklu „Chrzciny w Wilkowicach”, który zaprezentuje Ludowy Zespół Obrzędowy „Wilkowianie”. Miejscowych artystów w tym roku ma wesprzeć znany aktor telewizyjny, który wcieli się w rolę chrzestnego.
– Nie chcemy zdradzać kto zawita do Wilkowic, niech to będzie dodatkową niespodzianką. Zaproszony aktor otrzymał wcześniej scenariusz obrzędu, ale i bez tego z pewnością by sobie poradził, ponieważ „Wilkowianie” często improwizują i ich przedstawienia za każdym razem wyglądają inaczej – mówi Małgorzata Dudek z Gminnego Zespołu do spraw Oświaty, Kultury i Sportu w Rawie Mazowieckiej.

Imprezie, którą serwis eRawa.pl objął patronatem, towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła i miasteczko zabaw dla dzieci.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz