Wirtualny spacer po mieście według Google’a. Rawa Mazowiecka pojawiła się w Google Street View…

erawaMiasto
fot.maps.google.pl
komentarzy

Rawa Mazowiecka dołączyła do miast, które można wirtualnie zwiedzić za pomocą usługi Map Google. Podczas ostatniej aktualizacji zdjęć Street View, wśród sfotografowanych miast zaistniała właśnie Rawa. Fotografie na których dziś możemy oglądać miasto, zostały wykonane w drugiej połowie 2012 roku.

fot. Tak wyglądają auta, które fotografują przestrzeń w systemie Street View

Opcja Street View to jedna z ciekawszych możliwości oferowanych przez Mapy Google. Specjalne samochody podróżują po miastach całego świata, gromadząc panoramiczne zdjęcia otoczenia. Po obrobieniu fotografii trafiają one na mapę, gdzie układane są w przestrzenny obraz świata, po którym wirtualnie można spacerować. Auto wykorzystywane przy dokumentowaniu miast, posiada 15 obiektywów, które wykonują zdjęcia w formacie 360 stopni. Oprócz tego na pokładzie pojazdu znajduje się zaawansowany system GPS, oraz specjalne laserowe mierniki, pozwalające określić odległości na wykonywanych zdjęciach. Całość po komputerowej obróbce trafia na główną stronę projektu http://maps.google.pl. W Rawie Mazowieckiej, podobnie jak w innych miastach objętych programem Street View, twarze przechodniów oraz numery przejeżdżających samochodów są zamazane.

Wraz z pojawieniem się funkcji on-line, Internauci wyspecjalizowali się w poszukiwaniu wyjątkowych, czasem mocno dowcipnych kadrów. Jeżeli komuś uda się znaleźć takie okazy w rawskim Street View, zapraszamy do dzielenia się linkami.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz