Witaj szkoło? Rok szkolny w czasie pandemii

erawaMiasto
fot. SP nr 4/UM
komentarzy

Rawskie placówki rozpoczynają rok szkolny. Stacjonarne szkoły i przedszkola wiąże się z reżimem sanitarnym. 

Już jutro (1.09) rozpoczynamy kolejny rok szkolny. W Rawie Mazowieckiej wszystkie placówki oświatowe deklarują gotowość do bezpiecznego roku szkolnego. 

Każda z placówek na swoich stronach internetowych opublikowała harmonogramy i zasady obowiązujące uczniów i rodziców w tym dniu:

Uczniowie klas I, wraz z rodzicami/opiekunami, będą spotykali się na krótkich uroczystościach rozpoczynających rok szkolny na salach gimnastycznych, a w Szkole Podstawowej nr 4 na hali sportowej „Milenium”, na krótkiej uroczystości spotkają się również dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym.

We wszystkich szkołach uczniowie kl. II – VIII będą się spotykać wyłącznie z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych (rodzice nie będą mogli wejść do budynków szkół).

Rodzice dzieci klas „0” i pierwszych będą miały ograniczony wstęp do szkół, w związku z tym prosimy pamiętać, że z dzieckiem może przyjść tylko jeden rodzic/opiekun.
Przypominamy również Państwu o przestrzeganiu podstawowych zasadach obowiązujących rodziców/opiekunów:
1/ z dzieckiem wchodzi 1 opiekun,
2/ zachowujemy dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem i pracowników szkoły min. 1,5 metra,
3/ opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli, tj. stosować środki ochrony ust i nosa, dezynfekować ręce przy wejściu do sali.

Także miejskie przedszkola czekają na maluchy. Pracownicy placówek zaopatrzeni są w środki dezynfekujące do rąk i powierzchni, w rękawice, maseczki i przyłbice.

Planowane jest również ozonowanie sal zajęć 2-3 razy w tygodniu, a dzieci zostaną przeszkolone w zakresie prawidłowej dezynfekcji rąk i utrzymania odpowiedniego dystansu. Wprowadzone są również nowe wytyczne dotyczące odbioru dzieci z przedszkola.

I co najważniejsze, przedszkolaki mogą uczęszczać do swoich placówek pod warunkiem, że są zdrowe i nie mają żadnych objawów chorobowych wskazujących na infekcję dróg oddechowych.

Szczegółowe wytyczne dotyczące funkcjonowania przedszkoli znajdziecie Państwo pod linkami placówek: przedszkole1rm.com, przedszkole2rawa.pl, bajkowyzakatek.com.
Źródło: UM Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz