Witamina C, retinoidy i filtry przeciwsłoneczne – te składniki znajdziesz w pielęgnacji Medik8

erawaMagazyn
Grafika: materiał partnera       Artykuł sponsorowany
komentarzy

Kosmetyki Medik8 to skuteczne, przebadane formuły kierowane do różnych typów i potrzeb cery. Aby stworzyć pełną pielęgnację, odpowiadającą potrzebom skóry, marka koncentruje się na trzech filarach – witamina C, witamina A i ochrona przeciwsłoneczna. Dlaczego akurat te składniki? Jak działają? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Filozofia CSA

“Witamina C, ochrona przeciwsłoneczna w dzień, witamina A w nocy“ – zgodnie z filozofią marki Medik8 są to 3 proste kroki w drodze do pięknej i zdrowej skóry. Kierując się powyższą zasadą, marka stworzyła bogaty wybór retinoidów w różnych formach – retinolu, retinalu czy retinoinianu retinylu. Medik8 słynie także ze świetnych kosmetyków na bazie witaminy C, przede wszystkim stabilnej formy jaką jest tetraizopalmitynian askorbylu. W pielęgnacji dziennej należy postawić na antyoksydację oraz ochronę przeciwsłoneczną.

Taki schemat zapewnia silne i skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe w pielęgnacji wieczornej oraz antyoksydację, a także ochronę przed szkodliwymi promieniami UV w dzień.  Ta prosta i minimalistyczna pielęgnacja może stanowić doskonałą bazę codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Oczywiście zależnie od potrzeb skóry można, a nawet warto rozszerzać pielęgnację o dodatkowe składniki aktywne takie jak peptydy, kwasy czy substancje nawilżające, które również znajdują się w portfolio marki. Wszystkie kosmetyki Medik8 znajdziecie w ofercie sklepu internetowego Topestetic: https://www.topestetic.pl/medik8

Filtry przeciwsłoneczne

Promieniowanie UV stanowi nieodłączną część naszego życia – jesteśmy na nie narażeni codziennie, niezależnie od pory roku. Oczywiście słońce nie przyciemnia tonu naszej skóry zimą, co nie oznacza, że promieniowanie znika! Promieniowanie UVA jest obecne przez cały rok, niezależnie od pogody i temperatury, dlatego też zachęcamy do regularnego stosowania ochrony przeciwsłonecznej, także jesienią i zimą. Filtry UV pełnią rolę ochronną przed szkodliwym działaniem promieniowania UVB i UVA – to właśnie UVA jest odpowiedzialne za powstawanie widocznych oznak starzenia.

Skóra narażona na promieniowanie słoneczne jest podatna na uszkodzenia komórkowe, przez co nie tylko zauważalne są oznaki starzenia czy przebarwienia, ale także zwiększa się ryzyko powstania nowotworów skóry – filtry UV są nie tylko elementem kosmetycznym, ale także częścią dbania o własne zdrowie.

Witamina C

Witamina C to jedna z najpopularniejszych substancji antyoksydacyjnych w kosmetykach. Jej rola w walce ze stresem oksydacyjnym jest nieoceniona, jako że redukuje wolne rodniki, które są produktem reakcji chemicznych w naszym organizmie. Powstają wskutek czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, używki czy stres. Wolne rodniki, gdy są w nadmiarze, powodują szereg uszkodzeń komórkowych, działają destrukcyjnie na kolagen i elastynę oraz inne struktury skóry, prowadząc do utraty jędrności i powstawania zmarszczek. Witamina C neutralizuje działanie wolnych rodników, a także wspomaga syntezę kolagenu, dzięki czemu wielokierunkowo redukuje i opóźnia oznaki starzenia.

Witamina C stanowi także doskonałe wsparcie kuracji depigmentacyjnych – wspiera proces rozjaśniania przebarwień i poprawia koloryt skóry.

Witamina A

Retinoidy to grupa związków pochodzących od witaminy A. Substancje te są znane i cenione w świecie kosmetologii i dermatologii, jako że wykazują silne zdolności do stymulacji i regeneracji komórkowej, a także do poprawy struktury skóry. Retinoidy nie tylko niwelują zmarszczki, ale także działają wspomagająco w walce z przebarwieniami. Są również stosowane do leczenia trądziku. Kluczowym aspektem działania retinoidów jest stymulacja produkcji kolagenu.

Wzmacniając produkcję kolagenu, retinoidy chronią skórę przed utratą elastyczności i pojawieniem się oznak starzenia. Jako jedna z nielicznych substancji są w stanie także odwrócić widoczne już oznaki starzenia, redukując widoczność zmarszczek czy poprawiając jędrność skóry. Dodatkowo ich właściwości regulujące rogowacenie pomagają zmniejszyć ilość zmian trądzikowych. Retinoidy niwelują też produkcję melaniny, eliminując przebarwienia.

W ofercie marki Medik8 znajduje się wiele dostępnych form oraz stężeń witaminy A, dzięki czemu możemy dobrać odpowiednie kosmetyki z retinoidami dla różnych rodzajów i potrzeb skóry.

O marce Medik8

Medik8, oddając w ręce Klientów swoje produkty, chce mieć pewność, że kosmetyki przyniosą najlepsze możliwe rezultaty. Składniki użyte w formułach kosmetyków muszą zostać przebadane klinicznie i poparte badaniami, aby trafiły do składu danego kosmetyku. Zanim preparat trafi na rynek, najpierw pracuje nad nim grupa chemików, a następnie efekty działania gotowej formuły oceniane są podczas badań konsumenckich.  

Dlatego też możemy mieć pewność, że produkty Medik8 są dopracowane w najmniejszym calu, a dbałość o ich skuteczność jest zdecydowanie domeną marki.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz