Witold Janiak Trio zagrał na piątej odsłonie Rawskiej Jesieni Jazzowej. Tegoroczny koncert cieszył się wyjątkową popularnością…

erawaKultura
komentarzy

V edycja Rawskiej Jesieni Jazzowej niewątpliwym sukcesem. Satysfakcjonujący był nie tylko występ Witolda Janiaka Trio, ale także frekwencja podczas samego wydarzenia. Sala Miejskiego Domu Kultury w połowie została zapełniona przez słuchaczy, którzy na koncert dotarli także spoza miasta – Byliśmy zaszokowani ilością ludzi na koncercie – mówił serwisowi eRawa.pl tuż po występie lider trio, Witold Janiak (cały wywiad poniżej).

Witold Janiak, wraz z Rafałem Różalskim oraz Kamilem Miszewskim, do muzycznej konsumpcji przygotował jazz w wydaniu wyjątkowo przystępnym. Była solidna baza, w postaci znanych filmowych hitów oraz „przyprawy” oparte na jazzowej aranżacji i odrobinie scenicznej dowolności. Jak mówił sam artysta, to sięganie do korzeni tego muzycznego gatunku.
– Muzycy z zespołów z lat 50, 60-tych, a więc tego momentu w historii jazzu kiedy tworzył się ten mainstream. Muzycy brali na warsztat piosenki, które leciały w radiu, do których ludzie tańczyli. Oni to brali, aranżowali, grali po swojemu. To jest sięgnięcie do melodii, które ludziom coś mówią, dzięki temu ludzie się tego nie boją – tłumaczył po koncercie Witold Janiak.

Posłuchaj naszej rozmowy z Witoldem Janiakiem.
[audio: http://www.erawa.pl/wp-content/audio/witoldjaniak_rozmowa.MP3]

Na scenie rawskiego MDK’u widzowie mogli usłyszeć prawie wszystkie aranżacje, które powstały na potrzeby płyty „Cinema meets jazz”. Wśród filmowych hitów zaadaptowanych w nowej muzycznej konwencji, niewątpliwie wyróżniał się motyw z filmu „8 mila” z wyjątkowo ciekawą partią, graną solo na kontrabasie przez Rafała Różalskiego. Bez echa nie przeszedł również numer zagrany na bis. Jazzowi muzycy przedstawili swoją wizję muzycznego motywu ze znanej kreskówki „Między nami Jaskiniowcami” („The Flintstones”).

Jak zwykle czekamy również na Wasze opinie na temat tego wydarzenia.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz