Wjazd do Rawy Mazowieckiej wreszcie nie będzie odstraszał przyjezdnych. Miasto pozyskało ponad 4 miliony na modernizację ulicy Skierniewickiej…

erawaMiasto
komentarzy

Wjazd do Rawy Mazowieckiej od strony Skierniewic od dawna pozostawiał wiele do życzenia. Dziurawa nawierzchnia, namiastka chodnika, to tylko niektóre elementy na jakie można było narzekać. Po 4 latach prób wreszcie udało się jednak pozyskać pieniądze na modernizację wspomnianej ulicy. 4 miliony 750 tysięcy złotych zostanie przekazane miastu z Funduszu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Na modernizację ulicy Skierniewickiej w zasadzie czekali wszyscy. Mieszkańcy, przyjezdni, ale i włodarze miasta, w końcu takie ulice bywają pierwszymi wizytówkami danej miejscowości. Skierniewicka to wylotowa ulica leżąca w ciągu wojewódzkiej drogi 707. Wyprowadza ruch z Rawy w kierunku Skierniewic, Sochaczewa, czy Łowicza. Dla mieszkańców miasta to także ważna droga. Prowadzi do pobliskiego targowiska oraz na popularne ogródki działkowe.

Na modernizację ulicy udało się pozyskać spore finansowe środki z Funduszu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dokładnie 4 miliony 750 tysięcy złotych. Burmistrz tłumaczy dziś, że cząstkowych remontów w kontekście tak kompleksowej realizacji, faktycznie nie opłacało się robić.

Pierwsze działania związane z inwestycją rozpoczną się prawdopodobnie już w kwietniu. Wtedy to ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę modernizacji. Prace obejmą nie tylko wymianę nawierzchni, ale również powstanie chodników, oświetlenia przydrożnego, kanalizacji deszczowej, czy przepustów, które będą porządkowały odpływ wody opadowej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz