Wjechał w pojazd zabezpieczający inne zdarzenie drogowe. Policjant i pracownik służby drogowej trafili do szpitala

erawaPowiat
komentarzy

Nietypowe zdarzenie na S8. Na wysokości miejscowości Julianów bus wjechał w pojazd zabezpieczający wcześniejszą kolizję drogową. Kierowca był trzeźwy. 

Do zderzenia samochodów doszło w minioną środę (18.03) około godziny 15:00. To właśnie wtedy dyżurny rawskiej komendy został poinformowany przez policjanta Ogniwa Ruchu Drogowego, że na pojazd służby drogowej i policyjny radiowóz najechało inne auto.

Mundurowy wykonywał czynności w związku z kolizją, do której doszło na drodze S8 w kierunku Warszawy na wysokości miejscowości Julianów. Miejsce zdarzenia zabezpieczone było również przez pracowników służby drogowej, którzy przy użyciu odpowiedniego oznakowania wyłączyli prawy pas ruchu.

Jak wynika z ustaleń zarówno policyjny radiowóz, jak i samochód służby drogowej miały włączone światła uprzywilejowania. Na tył samochodu dacia należący do służby drogowej najechał volkswagen LT. Dacia następnie uderzyła w policyjną kię.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia przebadali jego uczestników, którzy byli trzeźwi. Wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, zatrzymali dowody rejestracyjne. Ustalili świadków zdarzenia, a także przesłuchali kierującego volkswagenem 41-letniego mieszkańca powiatu rawskiego, który wyjaśnił, że prawdopodobnie zamyślił się i nie zauważył stojących pojazdów. Policjant i pracownik służby drogowej zostali przewiezieni do szpitala.

Podczas tego zdarzenia doskonale zachowali się inni kierowcy, którzy stworzyli korytarz życia i umożliwili służbom szybki oraz bezpieczny dojazd na miejsce zdarzenia. Tak to właśnie powinno wyglądać –> mp4

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz