Władza przekazana. Młodzieżowi radni VIII kadencji oddali swoje obowiązki młodszym kolegom…

erawaMiasto
komentarzy

Uroczystą pierwszą sesją rozpoczęła się w miniony piątek IX kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka. I choć spotkanie było typowo kurtuazyjnym przekazaniem „władzy”, młodzi radni po raz pierwszy spotkali się z realiami działania w „młodzieżówce”. O dotychczasowych doświadczeniach opowiadali nie tylko przedstawiciele poprzedniej kadencji, ale także przewodniczący rady, którzy tę funkcję pełnili kilka lat temu.

Oficjalne podziękowania i obowiązkowe powitania, wokół tych wydarzeń zorganizowana była pierwsza oficjalna sesja Młodzieżowej Rady Miasta IX kadencji. Wśród zaproszonych gości pojawili się także dorośli samorządowcy, w tym burmistrz Eugeniusz Góraj oraz przewodnicząca Rady Miasta, Grażyna Dębska. Młodzieżowa Rada Miasta niewątpliwie w ostatnim roku swojej działalności zyskała niespotykane dotąd uznanie młodych mieszkańców Rawy. Do tej pory traktowana trochę jako plebiscyt czasowej popularności, wreszcie pokazała, że może skutecznie uczestniczyć w inicjatywach popieranych przez młodych (m.in. plebiscyt organizowany przez Milkę oraz V edycja imprezy Rawa Gra Rap). Na to uwagę zwracała przewodnicząca „dorosłej” rady, Grażyna Dębska.
– Była to rada bardzo kreatywna. To co tutaj robicie, to jest coś niesamowitego. To, czego dokonaliście w tej kadencji, jak utożsamialiście się z naszym miastem, miastem najmilszym, a teraz ulubionym, to jest najpiękniejszy wyraz tego, że jesteście z tym miastem – tłumaczyła radna.

Biorąc pod uwagę plecak ostatnich doświadczeń, niewątpliwie młodzi radni nowej kadencji, powinni podtrzymać aktywność grupy. Chodzi tu nie tylko o aktywny udział w życiu miasta, ale także o zaangażowanie w przekazywaniu samorządowcom opinii młodzieży.
– Nie możecie powiedzieć, że w Rawie nic się nie dzieje, bo od dziś to wy się dziejecie i to wy jesteście współodpowiedzialni za to, co w mieście będzie się działo – radziła radnym Magdalena Bernacik, przewodnicząca IV kadencji MRM.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz