Włamali się do domku letniskowego. Teraz parze z powiatu rawskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy policjanci zatrzymali parę 30-latków, która włamała się do domku letniskowego na terenie gminy Rawa Mazowiecka. W trakcie działań udało się odzyskać skradzione przedmioty, których wartość oszacowano na 1200 zł. 

O włamaniu dyżurny rawskiej policji został powiadomiony w minioną niedzielę (29.10) około godziny 16:00. Okazało się, że kradzieży dokonano między 8 a 29 października bieżącego roku. Policjanci ustalili także, że włamywacz dostał się do budynku przez wybite okno. 
– Sprawca zabrał sprzęt elektryczny i powyrywał ze ścian przewody elektryczne z rozdzielnią bezpieczników. Właściciel straty oszacował na 1200 złotych – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Mundurowi podjęli czynności, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i po wstępnych rozpytaniach świadków wytypowali ewentualnych sprawców. Po kilku godzinach od zgłoszenia funkcjonariusze ustalili mężczyznę i kobietę – oboje w wieku 30 lat, mieszkańców powiatu rawskiego. Podczas przesłuchania para przyznała się do kradzieży. Mundurowi ustalili także, gdzie znajdują się łupy. Odzyskali skradzione mienie i przekazali je właścicielom. Zatrzymanej parze, za kradzież z włamaniem, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz