Wojciech Sujka rezygnuje z funkcji prezesa klubu RKS Mazovia. „Nie mogłem podjąć innej decyzji…”

erawaSport
komentarzy

Wojciech Sujka rezygnuje z funkcji prezesa klubu RKS Mazovia. Decyzja oficjalnie zapadła wczoraj, dziś klub poinformował o tej sytuacji w specjalnym oświadczeniu. Odejście z Mazovii niewątpliwie związane jest z dyskusją jaka pojawiła się po ogłoszeniu decyzji ratusza, dotyczących rozdysponowania pieniędzy na sport. Sam prezes potwierdził to w rozmowie z serwisem eRawa.pl.

W oficjalnym oświadczeniu jakie przedstawił klub czytamy, iż przyczyny rezygnacji są wieloaspektowe, a sama decyzja dojrzewała kilka miesięcy. W praktyce trudno nie powiązać jej z ostatnią burzliwą dyskusją dotyczącą miejskich środków na sport. Sam prezes Wojciech Sujka nie ukrywa, że jego postanowienie jest związane z dotacją przyznaną na ten rok. Nie mam zamiaru wycofywać się z działalności, będę przy klubie i nadal będę z nim współpracował. Niestety, przez te pięć lat nie udało się wypracować współpracy z miastem, która umożliwiłaby klubowi rozwój. Nie chciałbym powiedzieć niczego co mogłoby zaszkodzić klubowi – ucina działacz.

Jak podkreśla, pomimo długich wahań, nie mógł podjąć innej decyzji. Były już prezes mówi także o Jarosławie Karasiu, którego kandydaturę będzie rekomendował podczas posiedzenia członków.

Całe oświadczenie prezesa Wojciecha Sujki przeczytacie tutaj.

Poprzednie artykuły dotyczące podziału finansowych środków:
25 luty 2013 „Podcina się nam skrzydła. Klub RKS Mazovia mocno rozczarowany tegorocznym podziałem środków przeznaczonych na organizacje propagujące sport…”
1 marca 2013 „Mazovia powinna być zadowolona. Burmistrz Eugeniusz Góraj o podziale miejskich pieniędzy na sport…”

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz