Wojewódzkie dożynki w powiecie rawskim. Sprawdźcie jak wypadło podsumowanie rolniczego sezonu…

erawaPowiat
komentarzy

Biała Rawska była tegorocznym gospodarzem wojewódzkich dożynek w łódzkim. Choć sama impreza nie odbiegała programem od dożynek z lat poprzednich, powiat rawski niewątpliwie miał swoje pięć minut, stając się rolniczą stolicą regionu. – Jest to zauważenie rozwoju dynamiki naszego powiatu – podkreślał starosta, Józef Matysiak.

fot. Jak zwykle wyjątkowo urodziwe okazały się tradycyjne, dożynkowe wieńce.

fot. Jak zwykle wyjątkowo urodziwe okazały się tradycyjne, dożynkowe wieńce.

Uroczysta Msza Święta, tradycyjne dożynkowe dzielenie chleba i miodu, czy wreszcie pokaz najpiękniejszych wieńców. Tak w telegraficznym skrócie wyglądała tradycyjna część wojewódzkich dożynek. Mieszkańcy powiatu tę uroczystość znają doskonale, choć niewątpliwie ranga wydarzenia w tym roku była wyjątkowa. Na jeden weekend Biała Rawska i powiat rawski stały się rolniczą stolicą regionu.
– Dożynki to przede wszystkim okazja do spotkania się ludzi, do wymiany myśli, rozmowy, ale również pokazania tego, co mamy ciekawego. Rolnictwo w powiecie rawskim jest mocno specyficzne. Ponad 1/4 obszarów to są sady, z czym wiąże się bardzo intensywna i nowoczesna gospodarka rolna – podkreślał starosta rawski, Józef Matysiak.

Do specyfiki regionu nawiązywał również marszałek województwa Witold Stępień, podkreślając, iż dożynki co roku organizowane są w innej części regionu właśnie po to, by przekonać się w jakim miejscu jest nasze rolnictwo.
– Myślę, że w powiecie rawskim innowacyjność rolnictwa ma szczególnie miejsce. Nowe technologie, przetwórstwo, biotechnologia, która ułatwia produkcję sadowniczą, zaawansowane urządzenia jeśli chodzi o przechowalnictwo to jest już nowoczesne rolnictwo. Wyzwanie dla nas wszystkich i szansa, abyśmy na tym obszarze konkurowali z Europą i światem – chwalił marszałek Stępień.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


I tylko żałować można, że przy tak sporym wydarzeniu organizatorzy nie pokusili się o bardziej ambitną stronę muzyczną przedsięwzięcia. O ile ludowa część dożynek wypadła wyjątkowo dobrze, o tyle ta rozrywkowa, po raz kolejny w tym roku zdominowana przez muzykę disco-polo, była mocno przewidywalna.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz