Wojtek Sowik bije rekordy i odnosi życiowy sukces. Rawski zawodnik zajął 5 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży…

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, jakie w miniony weekend (27, 28.07) odbyły się na stadionie AZS-u w Łodzi, nasz reprezentant Wojtek Sowik odniósł życiowy sukces zajmując 5 miejsce na dystansie 1500 m z nowym rekordem klubu 4.04.18. Wojtek do rywalizacji przystępował z 11 wynikiem na listach startowych, znacznie odbiegającym od najlepszych rezultatów.

Podczas biegu rawski zawodnik nie przestraszył się utytułowanych rywali, od początku biegnąc blisko faworytów. Gdy do ataku na ostatnim okrążeniu ruszył Mistrz Europy – Mateusz Borkowski i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Sławomir Kuc, Wojtek biegnący na 7-8 pozycji podjął walkę. Na ostatniej prostej wyprzedził 2 rywali zajmując ostatecznie bardzo dobre, 5 miejsce. Przed Wojtkiem znaleźli się sami utytułowani zawodnicy, na czele z Mistrzem Europy Juniorów Młodszych – Mateuszem Borkowskim (złoty medal 4.00.13), Dominikiem Nowakiem, brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (srebro 4.00.93), Rafałem Biolikiem, złotym medalistą HMPJ (brąz 4.02.24), czy Sławomirem Kucem – Halowym srebrnym medalistą HMPJM.

5 miejsce Wojtka, to po Justynie Wiązek (Mistrzyni Polski 2010 r.), najlepszy wynik rawskiego reprezentanta w historii klubu w letnich Mistrzostwach Polski. Przypomnijmy, że Wojtek zimą zajął 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Spale na dystansie 1000 m, a następnie wywalczył kwalifikację do letnich Mistrzostw Polski podczas eliminacji makroregionalnych w Łodzi. Wojtek jest rekordzistą klubu na 1000 m (2.34.83) i 1500 m (4.04.18). Ten ostatni rekord poprawiał w tym sezonie 3-krotnie. Uprawianie lekkoatletyki zaczynał 7 lat temu od występów w czwartkach lekkoatletycznych, gdzie w 2007 roku w Finale Krajowym w kategorii klas czwartych zajmował 4 miejsce na dystansie 1000 m.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz