Wojtek Sowik bije rekordy. Lekkoatleta z dobrym rezultatem trenuje przed tegorocznymi biegami przełajowymi…

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

Podczas kontrolnego mityngu seniorskiego PZLA w Spale, który odbył się w minioną niedzielę (2.01), Wojtek Sowik zajął drugie miejsce na 3000 m.  Lekkoatleta w ten sposób ustanowił rekord klubu MLUKS „RAWA” na tym dystansie wynikiem 8.52.06 i zakończył występy na hali. Teraz przygotowuje się do Mistrzostw Polski Juniorów w biegach przełajowych.

Poprzedni rekord należał do Roberta Chanckowskiego i był o blisko 34 sekundy gorszy. Wojtek swój własny najlepszy życiowy wynik poprawił o prawie minutę. Mimo rekordowego czasu pozostał lekki niedosyt, bieg był prowadzony w zbyt wolnym tempie i zawodnik  musiał na ostatnim kilometrze wziąć na siebie ciężar prowadzenia go.

W czterech tegorocznych startach Wojtek poprawiał 4 rekordy klubu, będących jednocześnie najlepszymi wynikami powiatu rawskiego. Była to niezwykła seria udanych występów w hali, które zakończył ostatni start. Rawski zawodnik nie ma jednak chwili wytchnienia, występ w biegu na 3000 m był elementem kończącym wyczerpujący obóz w Spale, będący początkiem przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorów w biegach przełajowych.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz