Wojtek Sowik człowiekiem sukcesu. Zawodnik ustanowił nowy rekord i swoim wynikiem awansował do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży…

erawaSport
fot. MLUKS RAWA
komentarzy

Zawodnik MLUKS „RAWA”, Wojtek Sowik po znakomitym biegu podczas Mistrzostw Makroregionu Centralnego poprawił rekord klubu na dystansie 1500 m, uzyskując 4.05.42. To wynik lepszy o prawie 5 sekund od poprzedniego rekordu ustanowionego w ubiegłym roku przez Łukasza Florka. Mistrzostwa Makroregionu były eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

fot. Wojtek biegł po medal i awans do Mistrzostw Polski

Bardzo dobrą pracę wykonał dla Wojtka jego kolega, Szymon Stefaniak, który perfekcyjnie poprowadził bieg dyktując mocne tempo. Przeciwnicy po kolei tracili dystans, by od 1000 metra kwestię miejsc na podium rozstrzygali tylko dwaj najlepsi zawodnicy Mistrzostw Makroregionu na tym dystansie, czyli Wojtek Sowik i Sławek Kuc. 4.05.42 to obecnie 11 rezultat w Polsce na dystansie 1500 m wśród juniorów młodszych.

To świetny sezon dla Wojtka, który dzięki wytrwałości i pracowitości znalazł się w czołówce średniodystansowców w kraju.
– Ten występ Wojtka to dla naszego klubu i dla mnie duży sukces – mówi trener Jarosław Wasiak.

Po 7 miejscu w Halowych Mistrzostwach Polski, ustanowieniu 2 rekordów klubu (1000 m i 1500 m) pod koniec lipca, Wojtek podejmie rywalizację na stadionie łódzkiego AZS-u z najlepszymi średniodystansowcami w kraju w kategorii juniorów młodszych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz