Wojtek Sowik z lekkoatletycznymi rekordami. Wynik sportowca to aktualnie drugi rezultat w kraju…

erawaSport
komentarzy

Niezwykle udana okazała się inauguracja sezonu letniego dla klubu MLUKS „RAWA” Rawa Mazowiecka. Podczas ogólnopolskiego mityngu PZLA na stadionie łódzkiego AZS, na dystansie 1000 m wyborną formę zaprezentował junior młodszy Wojtek Sowik (1996). Sportowiec poprawił rekord klubu i powiatu rawskiego o blisko 5 sekund. Wojtek zajął drugie miejsce na mityngu i uzyskał czas 2.34.83. Poprzedni najlepszy wynik klubu należał do Pawła Dzikiego, który w styczniu w hali pobiegł 2.39.22.

Wynik Wojtka Sowika to obecnie drugi rezultat w kraju w kategorii juniorów młodszych według statystyk PZLA. Sowik przygotowuje się do zawodów eliminacyjnych w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w Łodzi. W tym samym biegu startował także drugi z rawskich zawodników, odzyskujący formę po zimowej kontuzji – Łukasz Florek (1994), który również pobiegł szybciej od rekordu klubu (2.39.03). Na dystansie 2000 m wystartował halowy mistrz województwa młodzików Wojtek Pawlak, który uzyskując 6.22.82 poprawił rekord życiowy o blisko 15 sekund. Junior młodszy Kuba Piotrowski był nieznacznie gorszy od Wojtka, również z nowym rekordem życiowym 6.25.97.

Bardzo szybko biegali na tym samym mityngu młodzi sprinterzy klubu MLUKS „RAWA” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy w statystykach PZLA w kategorii dzieci zajmowali w sezonie zimowym czołowe lokaty w kraju. Sobotnie wyniki podopiecznych trenera Jarosława Wasiaka potwierdziły halową formę. Kacper Gos (2001) uzyskał najlepszy wynik w kraju oraz jeden z najlepszych w historii polskiej lekkoatletyki w kategorii dzieci na dystansie 200 m – 25.92, poprawiając rekord Szkoły Podstawowej nr 1 a jednocześnie swój rekord życiowy o ponad sekundę. Siostry bliźniaczki, Michalina i Marcelina Warulik (2000) stoczyły pasjonujący pojedynek między sobą na tym samym dystansie, uzyskując 3 i 4 tegoroczny wynik w Polsce oraz poprawiając o ponad sekundę rekord SP1, a własne rekordy życiowe o blisko 1,5 sekundy. Nieznacznie lepsza okazała się Michalina Warulik 28.02, wygrywając swoją serię. Trzecia przybiegła Marcelina Warulik 28.16. Cała trójka była najmłodsza na mityngu na dystansach sprinterskich.

Występowi rawian na stadionie AZS-u uważnie przyglądał się powracający po przerwie do treningów wychowanek MLUKS „RAWA”, olimpijczyk Kamil Budziejewski, będąc pełnym uznania zwłaszcza dla młodych sprinterów.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz