Worek medali dla rawskich karateków. Zawodnicy z wysokimi wynikami tym razem wrócili z turnieju w Ujeździe…

Ujazd okazał się być szczęśliwym miastem dla zawodników Rawskiego Klubu Karate Kyokushin. Podczas ostatniego turnieju (19.03) wojownicy zdobyli 24 medale i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Po wspaniałym występie rawskich karateków na XI mini Shido-Lidze w Brzezinach (drużynowe złoto), można było liczyć na udany występ także w Ujeździe. Podopieczni Sensei Marcina Kopczyńskiego udowodnili kolejny raz, że karate kyokushin w Rawie Mazowieckiej stoi na bardzo wysokim poziomie. Organizatorem Turnieju była Akademia Sztuk Walki Fight & Win oraz UKS Shi-Kon Łódź. W zawodach wzięło udział 140 zawodników (Ujazd, Koluszki, Łódź, Końskie, Skierniewice, Sochaczew, Tomaszów Mazowiecki i oczywiście Rawa Mazowiecka).
– Startowaliśmy w dwóch konkurencjach sumo-grapling oraz karate bare-knuckle. Rawski Klub Karate Kyokushin wystawił siedemnastoosobowy team, a łącznie zdobyliśmy 24 medale, dziewięć złotych, dziewięć srebrnych i sześć brązowych, co dało nam drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej – mówi Zbigniew Pacho, wiceprezes klubu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Filip Sidwa który zdobył dwa złote medale. Teraz przed rawskimi wojownikami V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży im. Tomka ”Krajana” Krajewskiego, który odbędzie się 17 kwietnia na hali Milenium w Rawie Mazowieckiej.

Karate:
Złote medale: Filip Sidwa, Marcel Pietraszek, Mateusz Gasiński, Paweł Krajewski, Aleksander Kopczyński, Filip Mazurkiewicz, Piotr Bednarek.
Srebrne medale: Antonina Pacho, Katarzyna Pacho, Martyna Gasińska, Bartłomiej Słomka, Mikołaj Sitarek.
Brązowe medale: Dawid Pietraszek.

Sumo-grappling:
Złote medale: Filip Sidwa, Bartłomiej Słomka.
Srebrne medale: Antonina Pacho, Katarzyna Pacho, Piotr Bednarek, Jakub Stalmach.
Brązowe medale: Martyna Gasińska, Paweł Krajewski, Aleksander Kopczyński, Filip Grochowalski, Mateusz Gasiński.
Czwarte miejsce i godne reprezentowanie klubu: Wiktor Galiński i Oliwier Jakubowski.