Wreszcie pełna sala w rawskim MDK’u… Czyli Festiwal Piosenki Dziecięcej.

erawaKultura
komentarzy

Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rawie Mazowieckiej to nie tylko okazja, żeby pochwalić się swoim śpiewającym dzieckiem. To również lekcja zaangażowania w tworzenie kulturalnej strony miasta. 

Rawianie mogli dziś podziwiać najmłodszych mieszkańców Rawy Mazowieckiej i powiatu rawskiego, którzy prezentowali przygotowane przez siebie utwory na scenie Miejskiego Domu Kultury. Można by stwierdzić, że zaangażowanie dzieci oraz ich chęć do śpiewania została zmotywowana namowami rodziców, czy nauczycieli. Prawdopodobnie tak było. Dlatego nie tylko występujące dzieci wzbudzały dziś zainteresowanie. Wśród publiczności pojawiło się wielu rodziców, którzy głośno dopingowali swoje pociechy oraz razem z nimi, po cichu wykonywali przygotowane utwory. I nic w tym by nie było dziwnego, gdyby nie fakt, że więcej pracy w dzisiejsze prezentacje włożyli rodzice.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


To właśnie zaangażowanie dorosłych jest zaskakujące. Jak dużo wysiłku kosztowało ich przygotowanie dzieci, nauczenie piosenki, poruszania się na scenie, czy chociażby opracowanie wizerunku scenicznego. I choć dziś widzowie uśmiechali się oglądając występy najmłodszych, zastanawiająca jest pusta widownia przy okazji innych wydarzeń kulturalnych.  Wszak każdy z nas jest odpowiedzialny za poziom tej strony miasta, czy będziemy angażować się tylko na pokaz? Chwaląc się dziećmi i ich zdolnościami?

Zanim kolejny raz powiemy, że w Rawie nic się nie dzieje, najpierw dokładnie sprawdźmy ofertę kulturalną miasta. W między czasie zapraszamy do obejrzenia małego skrótu kilku dzisiejszych występów:

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz