„Wszystkie dzieci nasze są”. Dwunasty piknik integracyjny odbył się w Rawie Mazowieckiej…

erawaKultura
komentarzy

„Wszystkie dzieci nasze są” to niewątpliwie najstarsza impreza w powiecie, która stawia na integrację najmłodszych. To bardzo ważny cel, bowiem pokazuje jak bardzo sztuczne są bariery między pełno i niepełnosprawnymi ludźmi. W zabawie wszystkie granice zacierają się najbardziej, co niewątpliwie cieszy organizatorów przedsięwzięcia.

Dwanaście lat doświadczenia z pewnością przekłada się na jakość atrakcji dostępnych na pikniku. Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej, PCPR oraz Fundacja „Obudźmy nadzieję” stawiają na bardzo sprawdzone elementy zabawy oraz stałą formułę imprezy. Ten pomysł niewątpliwie jest słuszny, o czym może świadczyć coroczna, znakomita frekwencja. Organizatorzy zapewniają, iż mocny akcent stawiany jest tradycyjnie na te punkty programu, które pozwalają na jeszcze większą integrację najmłodszych mieszkańców powiatu.
– Chcemy, żeby wszyscy się integrowali oraz razem wspierali. Dzieci niepełnosprawne tego dnia są z nami i na pewno nie czują się odosobnione – podkreśla Małgorzata Walendziak z Fundacji „Obudźmy nadzieję”.

Podczas tegorocznej edycji pikniku prezentowane były również specjalistyczne wózki do pionizacji osób niepełnosprawnych. Pieniądze na ten cel podczas imprezy zbierali wolontariusze Fundacji „Obudźmy nadzieję”.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz