Rawianie pójdą do urn. 19 stycznia 2014 roku odbędą się uzupełniające wybory do Rady Miasta…

erawaMiasto
komentarzy

Uzupełniające wybory do Rady Miasta, które odbędą się w połowie stycznia, są konsekwencją uchwały wygaszającej mandat zmarłego radnego Mariana Janowskiego. Choć samorządowe wybory odbędą się również w przyszłym roku, lokalna rada nie może pracować w niekompletnym składzie. Do urn w styczniowym głosowaniu pójdą mieszkańcy wyborczego okręgu Nr 9… 

Co ważne, będzie to wyborczy okręg w kształcie, który obowiązywał podczas ostatnich wyborów. To istotne, bowiem w między czasie, lokalna Rada Miasta zmieniła przepisy dzielące miasto na wyborcze rejony.
– Radnego będą wybierać mieszkańcy okręgu 9-tego, czyli ulicy Braci Świderskich, Wacława Gąsiorowskiego, Teofila Lenartowicza, Antoniego Urbańskiego, Krakowskiej od numeru 8 do końca oraz osiedla 9-tego Maja – mówi Jolanta Makowska, sekretarz Urzędu Miasta.

Kandydatów na miejskiego rajcę mogą zgłaszać nie tylko komitety wyborcze partyjne, ale również obywatelskie. Wystarczy pięć osób, które wspólnie założą komitet i wytypują swojego przedstawiciela. Wszelkie informacje dotyczące założenia komitetów wyborczych można znaleźć na stronie Komisarza Wyborczego Delegatury w Skierniewicach, który do 2 grudnia będzie przyjmował zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych – kliknij i zobacz.

– Kandydować na radnego może każdy mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, nawet nie z tego okręgu, który zgodnie z ordynacją wyborczą ma ukończone 18-lat, obywatelstwo polskie oraz nie jest skazany prawomocnym wyrokiem sądu – dodaje sekretarz Makowska.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz