Wybuch beczki na złomowisku. Poszkodowany mężczyzna zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Poważny wypadek w Białej Rawskiej. Podczas prac na skupie złomu doszło do wybuchu. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło dziś (9.07) po godzinie 11:00 przy ul. Kolejowej w Białej Rawskiej. Na miejsce natychmiast zadysponowano wszystkie służby ratownicze. 
– Podczas prac związanych z przygotowaniem złomu doszło do wybuchu beczki na złomowisku. W beczce znajdowała się substancja wykorzystywana do produkcji pianki do ocieplania pomieszczeń – relacjonował na miejscu zdarzenia bryg. Sławomir Dobrowolski z PSP w Rawie Mazowieckiej.

Podczas wybuchu poszkodowany został pracownik skupu, którym najpierw zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego. Później mężczyznę przewieziono do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nim przetransportowano poszkodowanego do specjalistycznego szpitala. 
– Kiedy dojechaliśmy nie było żadnego pożaru. Zastaliśmy miejsce po wybuchu beczki. Nasze działania polegały więc na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz lądowiska dla śmigłowca – dodał bryg. Sławomir Dobrowolski. 

W akcji udział wzięły dwa zastępy oraz samochód operacyjny z JRG PSP w Rawie Mazowieckiej, ochotnicy z OSP KSRG Biała Rawska, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. 
Więcej zdjęć z miejsca zdarzenia znajdziecie w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz