Wybuch gazu w Rawie Mazowieckiej!

erawaMiasto
komentarzy

22 listopada doszło do wybuchu gazu w jednym z budynków przy ulicy Warszawskiej w Rawie Mazowieckiej. Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 18:00, w miejscu gdzie wykonywane były prace związane z remontem instalacji deszczowej. Nikt nie został ranny, ale mieszkańcy zniszczonych zabudowań narażeni są na utratę swoich domów.

Prace remontowe w Rawie Mazowieckiej miały ułatwiać życie mieszkańcom miasta, jednak coraz częściej stają się przyczyną zagrożenia bezpieczeństwa i nawet życia ludzi mieszkających w pobliżu wykonywanych prac. Tak było również tym razem. Od samego rana w czwartek na rogu ulicy Warszawskiej i Miłej robotnicy zajmowali się remontem instalacji deszczowej. W trakcie tych prac doszło do rozszczelnienia sieci gazowej. Gdy doszło do wybuchu w mieszkaniach nikogo nie było, domownicy znajdowali się poza budynkiem, w którym pojawił się ogień. I choć nikomu nic się nie stało, konstrukcja budynku została naruszona i prawdopodobnie trzeba go będzie rozebrać. Jedna z rodzin nocleg miała zapewniony w hotelu, druga spędziła noc u rodziny.

Usłyszałam tylko potworny huk i jak podbiegłam do okna to tylko zobaczyłam płomienie w tym budynku. Na ulicy leżały wyrzucone przez wybuch szyby – mówi mieszkanka kamienicy z naprzeciwka.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podchodząc do skrzyżowania ulic Warszawskiej i Miłej można było zobaczyć błyskające światła syren Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Policji, która później całkowicie zamknęła ten odcinek drogi. Budynek, w którym doszło do wybuchu nie był opustoszały, przez pozbawione szyb okna można było dostrzec, że wewnątrz strażacy sprawdzali, czy pod gruzami nie został nikt uwięziony. Pochylona ściana budynku oraz naruszony dach zabudowania straszył zawaleniem. Mieszknćy całej kamienicy zostali ewakuowani ze swoich mieszkań. Z ich relacji wynika, iż na opuszczenie domów mieli dosłownie kilka sekund.

I choć wszystkim ulżylo, gdy Straż Pożarna po godzinie przeszukiwania mieszkań, nie znalazła w nich nikogo, pytanie: „co było powodem wybuchu?”, wciąż pojawiało się wśród mieszkańców obserwujących całą akcję.

Została uszkodzona magistrala gazowa, najprawdopodobniej to było powodem dostania się gazu do budynku, nic nie jest jednak pewne. Na miejscu są robotnicy, którzy tu pracowali, za chwilę Policja będzie wyjaśniała z nimi całe zdarzenie. Teraz najważniejsze, to pomóc poszkodowanym rodzinom i zapewnienie im noclegu – powiedział Wojciech Skoczek, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

Brak osób rannych jest jedynym pozytywnym aspektem tego zdarzenia. Czy ktoś popełnił błąd i przez to naraził mieszkańców na niebezpieczeństwo? Na to pytanie ma odpowiedzieć Policja, która zabezpieczyła miejsce wybuchu i już ustala przyczyny zdarzenia.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz