Wyjątkowe stanowisko komputerowe w rawskiej bibliotece. Zajrzyjcie do MBP

erawaKultura
komentarzy
5 maja Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. O tej wyjątkowej dacie nie zapomniano w Rawie Mazowieckiej. 

Dzień ten zapoczątkowano we Francji na początku lat 90. XX wieku jako dzień godności osób niepełnosprawnych i tego dnia w rawskiej bibliotece oficjalnie udostępniono stanowisko komputerowe dla osób z dysfunkcjami.
– Jakiś czas temu miałem przyjemność spotkać się z Mariuszem Włodarskim. Pan Mariusz sam jeździ na wózku inwalidzkim, dlatego poprosiłem go, aby nam doradził jak lepiej przystosować bibliotekę do potrzeb osób niepełnosprawnych. I tak już od kilku dni do Waszej dyspozycji jest stanowisko komputerowe z szerszym biurkiem, do którego bez problemu podejdzie wózek. Na co dzień mogą z niego korzystać wszyscy Czytelnicy, ale zostało specjalnie ologowane, by podkreślić, że w pierwszej kolejności dostęp do niego mają osoby niepełnosprawne – mówi Zbigniew Pacho, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej. 

Przypominamy, że choć wypożyczalnia i czytelnia mieszczą się na pierwszym piętrze – dostęp do nich jest swobodny dzięki platformie, którą można dostać się na górę. To rozwiązanie nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także starszych, mających kłopot z poruszaniem się oraz dla rodziców, którzy odwiedzają bibliotekę z maluchami w wózkach.

Funkcjonalny jest także katalog on-line. Możecie dostosować go do swoich potrzeb, jego tło oraz rozmiar czcionki.
– Zdradzamy, że pracujemy właśnie nad nową stroną internetową naszej placówki. Już nie możemy się doczekać chwili, gdy będziemy mogli ją Wam zaprezentować  – dodaje dyrektor Pacho. 
Źródło: MBP w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz