Wypadek, 3 kolizje, 3 zdarzenia z udziałem zwierzyny leśnej, a także 52 mandaty – to podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu rawskiego

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Długi weekend to czas intensywnej pracy rawskich policjantów. Na drogach naszego regionu – w trakcie 4 minionych dni – doszło między innymi do wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego motocyklisty. 

Podczas majówki, jak co roku, nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy postanowili wyjechać na odpoczynek czuwali głównie policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Na trasach komunikacyjnych pojawiło się znacznie więcej patroli oznakowanymi radiowozami. Policjanci kontrolowali trzeźwość kierujących, prędkość, czy użytkownicy samochodów korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach.

Od piątku (30.04) do poniedziałku (3.05) na terenie powiatu rawskiego doszło do 1 wypadku, trzech kolizji oraz 3 zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej. Jeden z kierowców przekroczył dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h przez co stracił uprawnienia na 3 miesiące. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali również do kontroli jednego kierującego, który nie posiadał prawa jazdy oraz jeden kierujący był nietrzeźwy. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Mundurowi skontrolowali 70 kierujących, nałożyli 52 mandaty karne, pouczyli 14 osób i zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych.

Wypadek w Sadkowicach (30.04)
Do zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie na drodze relacji Sadkowice-Biała Rawska. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący motocyklem bmw jechał w kierunku Białej Rawskiej i z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z mercedesem typu bus, który jechał w przeciwnym kierunku.

Następnie motor przewrócił się na jezdnię i wpadł do rowu. 54-letni kierowca mercedesa był trzeźwy. Kierujący bmw nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem i po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na obrażenia został przewieziony do szpitala. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, a śledczy z technikiem wykonali oględziny. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz