Wypadek we mgle w gminie Rawa Mazowiecka. Zakleszczony w samochodzie kierowca musiał czekać na pomoc strażaków…

erawaPowiat
komentarzy

Do niebezpiecznego wypadku doszło dziś (23.02) w nocy na drodze S8 w miejscowości Jakubów w gminie Rawa Mazowiecka. W zdarzeniu udział wzięły trzy auta. Przyczyną wypadku była mgła i prawdopodobnie zbyt duża prędkość, niedostosowana do panujących na drodze warunków.

Do zdarzenia doszło około godziny 1:20 w miejscowości Jakubów, na drodze krajowej nr 8. Z relacji straży pożarnej wynika, że w tył samochodu osobowego Opel Combo uderzył samochód ciężarowy DAF. W skutek silnego zderzenia, mniejsze auto wjechało wprost w tył jadącej przed nim osobówki. Uderzenie było na tyle silne, że kierowca Opla został uwięziony w swoim aucie.
– Strażacy, którzy zostali zadysponowani na miejsce odłączyli akumulatory w pojazdach, oświetlili teren zdarzenia i zabezpieczyli wyciek paliwa podając prąd piany pod samochód. Wykonali również dostęp do osoby zakleszczonej i pomagali ZRM w wydobyciu jej z pojazdu, po czynnościach dochodzeniowo-śledczych policji zneutralizowali płyny wydobywające się z pojazdów, a także zebrali pozostałości powypadkowe z jezdni – relacjonuje działania bryg. Marcin Szymański z PSP Rawa Mazowiecka.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieodpowiednia prędkość, która przy trudnych warunkach, panujących nocą na drodze, doprowadziła do wypadku. W akcji ratunkowej udział wzięły dwa zastępy straży pożarnej JRG Rawa Mazowiecka, jeden KSRG OSP Kurzeszyn, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Droga S8 w kierunku Warszawy była zamknięta na ponad trzy godziny.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz