Wysiłek zamieniony w złoto. Rawscy lekkoatleci zwyciężyli w sztafecie szwedzkiej chłopców w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych Vena Sport SZS…

erawaSport
komentarzy

Ostatnie Mistrzostwa Województwa SZS w biegach rozstawnych Vena Sport sztafety szwedzkie (100, 200, 300, 400 m) chłopców i dziewcząt, które odbyły się w Łodzi (11.06) przyniosły ogromne sukcesy. Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 1, trenujący pod opieką Jarosława Wasiaka w klubie lekkoatletycznym MLUKS „RAWA” spisali się rewelacyjnie zdobywając złote medale.

Nie da się ukryć, że obydwa zespoły były zdecydowanymi faworytami imprezy i zgodnie z oczekiwaniami nie miały problemów ze zwycięstwem. Dziewczęta uzyskały rezultat 2.36.05 i wyprzedziły kolejny zespół o ponad 8 sekund. Chłopcy ustanowili rekord SP1 wynikiem 2.23.84 i byli lepsi od kolejnej drużyny o ponad 4 sekundy. Do kolekcji, młodzi zawodnicy dorzucili jeszcze srebrny medal w nietypowej sztafecie 16 x 100 m.

Uzyskane rezultaty dawały duże nadzieje na dobry występ w Mistrzostwach Polski (Finale Ogólnopolskim) jaki odbył się (12.06) również na stadionie AZS w Łodzi. Wspaniale spisała się sztafeta chłopców, która po najszybszym w historii tych zawodów biegu, zdobyła złoty medal z wynikiem 2.20.89. Rywale zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę bo już w pierwszej serii zespół z Augustowa uzyskał znakomity rezultat 2.21.52 i Rawianie biegnąc w ostatniej serii musieli wspiąć się na absolutne wyżyny swoich możliwości. By wygrać należało pobiec najszybciej w dotychczasowej historii zawodów. Bieg rozpoczął Alek Augustyniak, który wzmocnił sztafetę. Sprinterska zmiana między Agustyniakiem a Szymonem Staroniem przebiegła perfekcyjnie i Szymon po 200 metrach przyprowadził sztafetę ze sporą przewagą. Kuba Jędras trafił na swojej zmianie na bardzo wymagającego rywala i na ostatnich metrach stoczył z nim zaciętą walkę o prowadzenie. Pałeczkę przekazał niemal równocześnie z rywalem. Na ostatnią zmianę ruszył Kacper Gos i sukcesywnie powiększał przewagę nad drugą sztafetą. Walczył jednak przede wszystkim o to, by uzyskać czas lepszy od rywali z pierwszej serii. W efekcie złoty medal został na dodatek okraszony najlepszym rezultatem w historii zawodów.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Szansę na medal miały również dziewczęta. Do brązu zabrakło zaledwie 0.21 sekundy. To tyle co nic na bieżni, sporo łez popłynęło gdy odbierały dyplom za IV miejsce. Uzyskany rezultat był lepszy niż w Mistrzostwach Województwa (2.35.89). Sztafeta dziewcząt biegła w składzie Wiktoria Piecho, Marcelina Warulik, Michalina Warulik i Dominika Stępniak. Dziewczęta perfekcyjnie wykonywały zmiany pałeczki, zwłaszcza Michalina z Marceliną zrobiły to popisowo. Dominika Stępniak do ostatnich metrów walczyła o uzyskanie jak najlepszego wyniku.

Na osłodę wraz z chłopcami zdobyły srebrny medal w sztafecie 16 x 100 m, którą uzupełniły Justyna Śniegucka, Patrycja Skrobisz, Ewelina Gil, Weronika Piecho, Dominik Kłos, Filip Mejer, Maciek Budziński i Kacper Misztal.

Złoty medal Mistrzostw Polski sztafety chłopców to największy drużynowy sukces Szkoły Podstawowej Nr 1 w 80-letniej historii. Członkowie tej sztafety 2 m-ce temu stanowili trzon zespołu, który zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski SZS w sztafetowych biegach przełajowych. Łącznie uczniowie SP1 zdobyli w tym roku 7 medali Mistrzostw Województwa SZS i 3 medale Mistrzostw Polski.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz