Wystartował nowy rok szkolny. Do rawskich placówek ruszyło około 2,5 tysiąca dzieci…

erawaMiasto
komentarzy

1 września nierozerwalnie kojarzy się z rozpoczęciem roku szkolnego. W tym roku w rawskich placówkach oświatowych naukę podjęło około 2,5 tysiąca dzieci. Sezon szkolny 2015/2016 zakończy się 24 czerwca przyszłego roku. 

Wczoraj do szkół podlegających pod miasto Rawa Mazowiecka ruszyło 545 przedszkolaków, 1381 uczniów szkół podstawowych, 576 gimnazjalistów, a także 74 podopiecznych najmłodszej placówki, a więc żłobka. Oficjalne rozpoczęcie to początek dziesięciomiesięcznego okresu nauki, który czeka teraz wszystkich młodych rawian.

Tegoroczne rozpoczęcie miało jednak odmienny charakter od tych z minionych lat. Zgodnie z reformą, obowiązek szkolny objął również sześciolatki, które z dniem 1 września powinny zacząć naukę w klasach pierwszych. W Rawie i Gminie Rawa Mazowiecka odroczonych zostało jednak aż 90 dzieci, które nadal będą uczęszczać do zerówek.
– Kilka miesięcy temu planowaliśmy utworzenie tylko jednego oddziału dla 6-latków z odroczeniami. Jednak liczba tych dzieci jest tak duża, że musimy utworzyć cztery grupy, dwie w SP nr 4 i po jednej w SP nr 1 i nr 2 – mówi Jolanta Kosińska naczelnik wydziału oświaty, kultury, zdrowia i sportu w Urzędzie Miasta Rawa Mazowiecka.

W sumie do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej wpłynęło ponad 300 wniosków od rodziców 6-letnich dzieci, spośród których około 130 dotyczyło dzieci z terenu miasta. Blisko połowa maluchów otrzymała opinie wskazujące na odroczenie obowiązku szkolnego.
– Przyczyny odroczeń są różne, często mówi się o niedojrzałości emocjonalnej, szkolnej, czy społecznej. Czasami są to dzieci urodzone w drugim półroczu, które po prostu nie są gotowe do pracy w szkolnej ławce – dodaje naczelnik Kosińska.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz