Wystawa bez konkursu, jako szansa wyjęcia prac z szuflady. MRM z wystawą „Młodzi Rawianie Prezentują”…

erawaKultura
komentarzy

„Młodzi Rawianie Prezentują” to wystawa, którą wciąż można podziwiać w holu Miejskiego Domu Kultury. Zaprezentowane prace nie zostały jednak wyłonione w ramach konkursu. To forma zachęty dla tych, którzy do tej pory tworzyli wyłącznie „do szuflady”. 

Wystawa została zorganizowana już drugi raz przez Młodzieżową Radę Miasta.
– Chcemy pomagać naszym rówieśnikom, aby mieli więcej odwagi w prezentowaniu tego, co robią – tłumaczy Anna Czyż, przewodnicząca MRM. Jednocześnie nastoletnia radna opowiada, że wystawa, która nie łączy się z konkursem, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Wśród piętnastu osób prezentujących swoje prace znalazł się między innymi Rafał Zawitkowski, który po raz pierwszy postanowił podzielić się swoimi rysunkami z szerszą publicznością.
– To jest moja pierwsza wystawa, choć lubię rysować, nigdy nie przypuszczałem, że moje prace mogą być na tyle dobre, żebym mógł je pokazać i rywalizować z innymi, stąd brak udziału w konkursach. Poza tym nie lubię jak ktoś  narzuca mi temat. Wolę rysować to, co czuję w danym momencie – podkreśla młody artysta.

Dzięki takiej wystawie również ci, którzy boją się krytyki i konkurowania, mogą pokazać jak realizują swoją pasję. Szkoda tylko, że wystaw dla nieśmiałych jest w Rawie tak niewiele.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz