Wystawa fotografii na XX-lecie „Toporów”. Z okazji jubileuszu grupy miłośników gier fabularnych i fantastki podpytaliśmy o kilka faktów z przeszłości…

erawaKultura
komentarzy

20 lat temu w Rawie Mazowieckiej rozegrana została pierwsza sesja RPG. Od tego zaczyna się historia „Toporów”, rawskiej grupy miłośników gier fabularnych i fantastyki. Pięć lat temu nieformalna grupa znajomych przekształciła się w stowarzyszenie, które dziś działa prężnie, nie tylko w przestrzeni związanej z fantastyką. W piątek (21.02) w Miejskim Domu Kultury oficjalnie otwarto wystawę fotografii, prezentującej to, co przez ostatnie lata działo się za sprawą tej wyjątkowej grupy.

fot. Jubileuszowa wystawa przybliża historię "Toporów".

fot. Jubileuszowa wystawa przybliża historię „Toporów”.

Zaprezentowane fotografie pochodzą z archiwum członków stowarzyszenia. To doskonała okazja, by właśnie poprzez pryzmat uchwyconych kadrów, poznać działalność rawskich „Toporów” (część zdjęć również w naszym materiale). Dziś to nie tylko stowarzyszenie, które zajmuje się fantastyką, to także prężnie działające środowisko, które inicjuje różne ciekawe wydarzenia.
– Współczesne „Topory” to jest stowarzyszenie formalne, z hierarchią, z zarządem, które organizuje mnóstwo rzeczy, wiele z nich nie ma już nic wspólnego z fantastyką, grami fabularnymi. Angażuje się w rozmaite akcje i inicjatywy społeczne. Jest znacznie szersze i wiekowo, i chociażby płciowo – tłumaczy Hubert Jankowski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastki „Topory”.

Nie byłoby jednak dzisiejszych „Toporów”, bez kontaktów, pomysłów i znajomości sprzed lat. Podczas otwarcia wystawy, nam udało się podpytać o kilka wspomnień z przeszłości. Zapraszamy do obejrzenia materiału video…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz