Wzmocni szeregi opozycyjnych radnych. Na eRawa.pl komentarz zwycięzcy wczorajszych (19.01) wyborów uzupełniających do Rady Miasta Rawa Mazowiecka…

erawaMiasto
komentarzy

Mimo kilku miesięcy pozostałych do końca kadencji ma zamiar stanowczo mówić o sprawach, które wskazywał podczas wyborczej kampanii. Dziś o słowo komentarza, po wygranej w uzupełniających wyborach do Rady Miasta Rawa Mazowiecka, pytaliśmy Stanisława Kabzińskiego. Przypomnijmy, to właśnie kandydat wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość dołączy do lokalnych radnych.

Jak podkreśla Stanisław Kabziński, wynikiem głosowania jest po prostu zaszokowany. 128 głosów, które udało się zebrać w bezpośrednim głosowaniu, w przypadku tego kandydata, uda się przełożyć na mandat. Mandat, który łatwy nie będzie, szczególnie że do regularnych wyborów zostało tylko kilka miesięcy. Mimo to, wygrany zapewnia, iż kilka ważnych tematów na pewno zdąży poruszyć.
– Sprawy, o których mówiłem w kampanii będą dla mnie ważne. Wiem, że ten okres jest krótki, ale do realizacji założeń będę dążył. Przede wszystkim pierwsza, najważniejsza sprawa to parking przed „dwójką”. Chodzi o stworzenia miejsca do parkowania z prawdziwego zdarzenia, od strony ulicy Miłej. Druga sprawa to chociażby otwarcie ślepej uliczki przy banku PKO, z obowiązującym kierunkiem jazdy w prawo, w ulicę Warszawską. Mam także inwestycyjne marzenie, mianowicie wymianę płyt betonowych w ulicach Gąsiorowskiego i Lenartowicza na porządny asfalt – wymienia Stanisław Kabziński.

Jak podkreśla, w Radzie Miasta będzie współpracował z wszystkimi radnymi, choć najbliżej będzie mu do opozycji oraz kolegi z PiS’u, radnego Leszka Jarosińskiego. Dodatkowy radny, który wzmocni opozycję nie powinien jednak zachwiać matematycznej większości w radzie, choć przy absencji jednego rajcy, wyniki głosowania mogą być trudniejsze do przewidzenia.

Radości z wyniku głosowania nie ukrywa także radny Leszek Jarosiński, choć zapowiada, że sam nadal będzie trzymał się zasady współpracowania z ludźmi, którzy chcą aktywnie działać dla dobra mieszkańców.
– Tutaj nie rozmawiajmy o partiach, bo dla mieszkańców Rawy to nie jest ważne. Tu głosujemy, znamy człowieka i każdy pracuje na swój wizerunek. Ja nie toleruje nierobów. Będę współpracował z wszystkimi, którzy chcą pracować, co są wydajni i mają świeże myślenie. Ważna jest również wizja perspektywy dla Rawy Mazowieckiej – podkreśla radny Jarosiński.

Stanisław Kabziński liczy na to, że wygrana w uzupełniających wyborach jest dobrą prognozą na jesień, gdzie opozycyjne ugrupowania być może odniosą wyborczy sukces.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz