XIII Powiatowy Bal Charytatywny na rzecz potrzebujących oraz wręczenie 18 tytułu Dobrego Człowieka. W ten właśnie sposób, Starostwo Powiatowe, łączy przyjemne z pożytecznym…

erawaPowiat
komentarzy

Bal charytatywny od początku istnienia miał łączyć zabawę z niesieniem pomocy innym. Środki zebrane na tegorocznej imprezie trafią do Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Podczas balu wręczono również tytuł Dobrego Człowieka, który w tym roku otrzymała Maria Jolanta Hein.

Na tegorocznym, już XIII Powiatowym Balu Charytatywnym, bawiło się wczoraj ponad 150 osób. Bal otworzyło nadanie tytułu Dobrego Człowieka, który otrzymała Maria Jolanta Hein, założycielka zespołu „Dzieciaki z Boguszyc”, wcześniej uhonorowana już odznaką Zasłużony dla kultury polskiej.

Jestem zażenowana tym tytułem, uważam się za dobrego człowieka w stosunku do zwierząt, dzieci i ludzi starszych, ale czy to, że prowadzę zespół jest oznaką mojej dobroci, nie sądzę – mówi Maria Jolanta Hein. Mimo to, czuję się zaszczycona i doceniona, choć moją zapłatą za pracę i tak są efekty, jakie osiąga zespół. Bardzo bym chciała nie zawieść – dodaje tegoroczny Dobry Człowiek.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Goście zabawiani przez zespół muzyczny dobrze się bawili, ale nie zapomnieli o szczytnym celu, który stał się powodem zorganizowania tej imprezy. Podczas balu odbyła się loteria fantowa oraz licytacja, z których zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację dzieci w Zespole Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Na poprzednim balu udało się zebrać 30 tysięcy złotych dla rawskiego Stowarzyszenia Hospicjum. Suma środków zgromadzonych na tegorocznej imprezie powinna być znana już w poniedziałek.

Dotychczas, dzięki balom, których Starostwo Powiatowe zorganizowało już dwanaście, udało się dofinansować zakup respiratora dla Szpitala św. Ducha oraz wymianę okien w rawskim Domu Dziecka. Datki balowiczów pozwoliły wesprzeć także działalność Stowarzyszenia Hospicjum, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Warsztatów Terapii Zajęciowej, rawskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych, a także Zespołu Szkół Specjalnych.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz